Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Všechno se mění...

10. února 2009 v 17:06 | Schali |  <<JEDNORÁZOVKY>>
*Zdravím , Sevik99 si přála povídku s párem Ginny/ Severus tak jsem pro ni vymyslela jednorazovku . Snad se bude líbit..


Hlavní Postavy: Ginny Wesleyová, Severus Snape
Vedlejší postava: Neville Longbottom
Žánr: romantika

za beta-read děkuji Lianell
---------------

Ginny Weaslyová seděla u svého oblíbeného stromu na břehu jezera v Bradavicích. Před sebou měla rozloženou esej do OPČM a snažila se ji dokončit.
Netrvalo dlouho a pohledem opět zabruslila k jezeru a ve vzpomínkách se vrátila do minulosti. Když nastupovala do Bradavic, byla zblázněná do Harryho Pottera. Když se chtěl Tom Raddle alias Lord Voldemort vrátit pomocí svého deníku, vybral si k tomu právě Ginny. Kdyby tenkrát Harry nenašel včas Tajemnou komnatu, jistě by zemřela.
Ve druhém ročníku zase utekl z Azkabanu Sírius Black a po školních pozemcích se pohybovali mozkomorové. Další hektický rok.
Ovšem ve třetím ročníku to nebylo o nic lepší. V Bradavicích se konal turnaj tří kouzelníků a znovu povstal Voldemort. Tento rok poprvé padl jeden žák Bradavic a kluk, kterého Ginny znala, Cedryk Diggory.
Ve čtvrtém ročníku dostali na post učitelky Dolores Umbridgerovou, která nevěřila na jeho návrat a tak zakázala používání hůlky v tom nejdůležitějším předmětu, který se jim zrovna hodil. Obraně proti černé magii. Ale Harry s Hermionou a Ronem to nenechali jen tak a i proti zákazu založili Brumbálovu armádu. V BA učil Harry vybrané žáky obranným kouzlům. Když si pak myslel, že je jeho kmotr v nebezpečí vyrazila celá BA na ministerstvo kouzel ho zachránit. Nakonec to ovšem dopadlo všechno špatně a Sírius zemřel.
V pátém ročníku hledal Harry s Brumbálem viteály. Ke konci roku byl Brumbál zabit člověkem, kterému nejvíce věřil. Severusem Snapem. Od toho dne to šlo všechno rázem z kopce.
Vloni nastal ten osudný souboj mezi Harrym a Voldemortem. Nakonec ho Harry porazil, ale podle Ginny zemřelo až moc nevinných lidí. Nejvíce ji mrzela smrt jejího bratra Freda, a manželů Lupinových.
Po válce vyšlo najevo i to, že Snape zabil Brumbála na jeho vlastní příkaz. Soud ho nakonec zbavil obvinění a teď opět zastával místo učitele lektvarů. Na místo ředitele v Bradavicích nastoupila profesorka McGonagalová a Snape se stal jejím zástupcem.
Harry s ostatními zrovna studoval na bystrozora a s Ginny byl v pravidelném kontaktu. Po válce se spolu rozešli, neboť oběma došlo, že jsou spíš kamarády a tak jejich vztah ukončili.
A tak tu teď Ginny zůstala sama. Neměla moc kamarádů, protože dřív trávila všechen volný čas v blízkosti trojlístku.
Ještě chvíli koukala na modrou hladinu jezera a nakonec se vrátila k rozepsanému úkolu. Nechtěla, aby se profesor Twiligt, kterého dostali letos na OPČM zlobil. Byl celkem fajn, nikomu nenadržoval, byl spravedlivý a hlavně dokázal učit.
Ginny se vracela do hradu až těsně před večeří a rychle vyběhla do svého pokoje schovat si věci. Pak se přidala ke skupince žáků, kteří si to šinuli do Velké síně.
"Ahoj Ginny." promluvil na ni kluk, který se najednou objevil vedle ní.
"Ahoj Neville" usmála se Ginny. Neville Longbottom. Díky jeho strachu z profesora Snapa nebyl schopen úspěšně dokončit zkoušku z lektvarů a tak se domluvil s ředitelkou a ročník si zopakoval. Vlastně byl po hodně dlouhé době první, kdo opakoval nějaký ročník. Ale nikomu to nepřišlo divné, každý věděl o jeho hrůze ze Snapa.
"Už máš hotovou tu esej do obrany?" zeptala se Gin když si sedali ke stolu.
"Jo, zrovna jsem ji dopsal." odvětil Neville a začal si nabírat večeři.
"Já tady" usmála se a otočila se k učitelskému stolu, který celý projela pohledem. Zastavila se u muže na konci.
'Proč zrovna on?' prolétlo ji hlavou. 'Proč jsem se musela zamilovat zrovna do nejobávanějšího profesora na škole?'
Ginny zatřepala hlavou a vrátila se k jídlu, ale myšlenkami byla stále u něho. Severuse Snapa. Když ho zbavili obvinění z vraždy Brumbála byla ráda, doufala, že se v něm nespletla. I přes to, co ji vždycky říkal Harry s Ronem, věřila, že Snape není zase tak špatný.
Když nastoupila do posledního ročníku dostali daleko více hodin lektvarů a Ginny si postupně uvědomovala, že ji začínají bavit a je to hlavně zásluha jejího učitele. Dokonce nejednou uvažovala, že by se dala na nějakou školu a studovala lektvary. Ale nakonec usoudila, že by neměla zacházet tak daleko.
"Gin mluvila jsi s Harrym?" zeptal se po chvilce ticha Neville a tím vytrhl Ginny ze zamyšlení.
"Ano, zrovna včera jsem mu psala." odpověděla s úsměvem. "Co jsi chtěl?"
"Jen jak se má.." řekl Neville, ale Ginny věděla, že to není všechno.
"Neville, co přesně chceš po Harrym? Zeptám se ho, počítám, že by mi měl zítra odepsat."
"Myslíš, že by bylo možné, abych se dostal na školu pro bystrozory?" zeptal se nejistě, ale s nadějí v hlase.
"To nevím Neve, ale zeptám se. Myslím, že máš šanci, tenkrát na ministerstvu jsi byl dobrej a to nemluvím o závěrečném boji" dodala Gin a povzbudivě se na něj usmála.
"Tak mi to prosím zjisti. Víš, že McGonagalová chce do konce měsíce vědět kam se po škole vydáme, aby mohli upřesnit naši výuku."
'Jasně, tak na tohle jsem zapomněla' pomyslela si v duchu a posmutněla. "Kam bych se měla hlásit?" přemítala zatímco se vydala s Nevillem zpět do společenky. Tam ještě rychle napsala Harrymu, aby byl Neville spokojený a vydala se do svého pokoje.
Stále myslela na to, kam by se měla po škole vydat, ale ať zvažovala všechny možnosti jak chtěla vždycky jí zůstaly jen lektvary.
Když večer ulehla do postele, stále nad tím přemýšlela a než usnula rozhodla se, že se další den zastaví u Snapa. On jediný ji může říci jestli na to vůbec má.

"Hedvika" zavolal Nevill na celou Velkou síň dalšího rána. Ginny se jen zasmála, když okamžitě zrudl až za ušima. Hedvika se snesla před Ginny a podala ji pergament.
"Díky" řekla Gin a pohladila sněžnou sovu. Nastavila jí svou sklenici s vodou, Hedvika se trochu napila, naposledy zahoukala a zase odletěla.
Chvíli se za ní ještě dívala a pak jí padl pohled na Snapa, který ji upřeně pozoroval. Gin se okamžitě rozbušilo srdce a radši se podívala jinam. Nepatřila k dívkám, co se zblázní jen, když se na ně jejich milý podívá, ale jeho upřený pohled přesto nesnesla. Znovu se zadívala na pergamen v ruce a rozvinula ho.

Milá Ginny,
jak se máš? Už jsem myslel, že se neozveš! Škola je čím dál těžší,
jediná Hermiona zvládá učivo v pohodě, ale zase jí moc nejde praxe
takže se vyrovnáme. Co ve škole? Neotravuje tě Snape? Vzpomínám si na to,
jak dokázal prudit. Pozdravuj Nevilla a vyřiď mu, že má velkou šanci,
pokud zvládne lektvary.
Pozdravuje tě Mia s Ronem.Dávej na sebe pozor a zase brzy napiš.
Tvůj Harry


Ginny se usmívala když četla dopis od Harryho. 'Jasně, Mie nikdy nedělalo potíže učení.' pomyslela si.
"Neville" promluvila Gin na svého souseda ve snaze upoutat jeho pozornost, ale Neville ji již upřeně pozoroval.
"Tak co?"
"No Harry si myslí, že máš velkou šanci, jen musíš zvládnout lektvary."
"Takže jsem bez šance" pronesl smutně Neville a začal se přehrabovat v jídle. Ginny ho chvíli pozorovala a pak ji něco napadlo.
"Neve, co kdybych tě doučovala?"
"Co? To myslíš vážně?" zeptal se s nadějí v hlase.
"Jasně. Ale musím se na to zeptat Snapa." dodala a viděla jak Neville zase zbledl.
"Tak to neklapne."
"Hele, neházej flintu do žita! Zkusím se ho zeptat a uvidíme."
"Když myslíš, že to k něčemu bude." pronesl nejistě Neville a zamířili na vyučování.

O dvě hodiny později už stáli ve sklepení před učebnou spolu se studenty Zmijozelu. Co odešel Malfoy, hlavní prudič, dalo se ze Zmijozelem celkem vycházet.
"Dovnitř" zazněl ledový hlas sotva se otevřely dveře.
Ginny se posadila vedle Nevilla zhruba doprostřed řady a povzbudivě se na něj usmála.
"Dnes si zkusíte veritasérum. Jak jistě všichni ví, jeho použití není dovoleno, ale připravit ho musíte umět! Postup máte na tabuli, do toho!" řekl a začal pochodovat mezi lavicemi.
"Neville, hlavně v klidu" zašeptala Ginny a už si všímala jen svého lektvaru, protože věděla, že kdyby mu chtěla radit doplatí na to jen Nebelvír.
Asi po deseti minutách celkem klidné hodiny se konečně Snape dostal k Nevillovi.
"Pane Longbottome, přečtěte mi, kde máte na tabuli napsáno, že to máte míchat proti směru hodinových ručiček a na přímém ohni?!" vyjel na něho Snape až Ginny nadskočila. "10 bodů z Nebelvíru a začněte znovu!" Neville se jen z úzkostí podíval na Ginny a pustil se opět do přípravy lektvaru.
Než skončila hodina přišel Nebelvír ještě o dalších 30 bodů.
"Počkej ve společence" zamumlala Ginny, když zazvonilo a sama osaměla v učebně.
"Pane profesore, mohla bych s vámi na chvíli mluvit?" zeptala se a postoupila blíže ke katedře.
"Co chcete, slečno Weaslyová?" zavrčel a Ginny najednou opustila odvaha. Pak si ale vzpomněla na Nevilla a zhluboka se nadechla.
"Pane profesore jde o Nevilla. Chtěla bych vás poprosit, jestli bychom nemohli dvakrát týdně používat učebnu" pronesla nejistě a zahleděla se mu do očí.
"Na co?" vyštěkl.
"Jde o to, že Neville by se rád dostal na Bystrozora a já mu nabídla, že bych mu pomohla s lektvary, ale k tomu bychom potřebovali vaše svolení."
"Čekáte snad, že vás nechám v téhle učebně s Longbottomem o samotě? Vždyť by byl schopen vyhodit celou školu do povětří!"
"Dala bych na to pozor, pane. Můžeme klidně dělat lektvary ve Vaší přítomnosti, ale nechtěli bychom vás rušit." zamumlala a nejistě se na něho usmála.
"Rozmyslím si to. Je pravda, že Longbottom by potřeboval pomoci, ale nevím jestli vy a škola pro Bystrozory je to pravé. Teď běžte na hodinu!" přikázal a Ginny nezbylo nic jiného než poslechnout.
"Děkuji a nashledanou, pane profesore" rozloučila se a vyběhla s učebny. 'Sakra' pomyslela si když mířila do společensky. 'Chtěla jsem se ho zeptat hlavně na sebe. No musí to počkat.' usoudila a prošla obrazem Buclaté dámy.
"Tak co?" zeptal se Neville sotva ji spatřil.
"Zatím nic, říkal, že si to musí rozmyslet."
Následující den byl klid. Lektvary neměli a tak Ginny nečekala, že by se ze Snapem setkala nějak zblízka.
"Slečno Weaslyová" ozvalo se jí za zády, když si to mířila ke svému stromu u jezera. Jakmile se otočila, spatřila Snapa.
"Dobrý den, pane profesore" pozdravila vzorně a vyčkávala, co po ní může chtít.
"Následujte mě prosím do sklepení. Musíme probrat tu Vaši výuku Longbottoma." řekl a aniž by čekal na jediné slovo, otočil se a směřoval zpět do hradu. Ginny se zasněně podívala na strom a jezero a vydala se za ním.
"Posaďte se" ukázal na křeslo u krbu. Když došli do sklepení, tak zamířili rovnou do jeho soukromých komnat a Ginny ho jen vyděšeně následovala.
"Děkuji" zamumlala a sedla si. Nenápadně se rozhlédla po pokoji, kde se ocitli a musela uznat, že to měl hezky zařízené, až na to, že tu chyběla okna.
"Tak mi vysvětlete, jak byste si představovala to vaše doučování."
"No myslím, že mi půjde hlavně o to, donutit Nevilla, aby si pořádně přečetl postup než začne z přípravou lektvaru." řekla a nejistě se na něho podívala. Seděl naproti ní v křesle a to bylo až moc blízko.
"A dál?"
"No pak už jen procvičit nějaké lektvary. Neville není takové nemehlo jen mu nahání trochu strach vaše přítomnost." dodala nesměla.
"Co prosím?" zeptal se a zkoumavě se na ni zadíval.
"To pro vás jistě není nic nového. Určitě víte v co se proměnil Nevillův bubák, když byl ve třetím ročníku." řekla a ke Snapově překvapení se ani nezačala smát.
"V tom případě vás zklamu, protože jestli schválím to Vaše doučování, budu tomu vždy přítomen!"
"To snad nějak zvládne." řekla a usmála se na něj. "Takže to dovolíte?"
"Přemýšlel jsem nad tím a musím uznat, že by to nebylo na škodu. Třeba by pak byla alespoň jedna hodina s Longbottomem v klidu."
"Děkuji pane profesore." řekla a začala se zvedat. Pak se ale zarazila a sedla si zpátky.
"Pane, mohla bych se vás ještě na něco zeptat?"
"Na co?" zeptal se ostražitě.
"Víte uvažovala jsem, že bych šla po škole studovat lektvary" pronesla s odvahou a zadívala se na něj. "A tak bych chtěla vědět od vás, Mistra lektvarů, jestli mám šanci uspět" ukončila svůj monolog a s nadějí čekala na verdikt.
Snape seděl naproti ní a upřeně ji pozoroval. Ta holka se mu začínala líbit. Byla asi jediná na škole, která se ho nebála.
"Myslím, slečno Weaslyová, že Vy na to máte" promluvil nakonec. Ginny se celá rozjasnila a zářivě se na něj usmála.
"Děkuji pane. Nebyla jsem si jistá, ale když si to myslíte vy, pak mám jistě šanci." řekla a opět se zvedla.
"Tak já nebudu rušit, jen ještě kdy myslíte, že bychom mohli začít?"
"Přijďte i s Longbottomem zítra v 5 hodin a pak se domluvíme na příště." řekl a už viděl jen její záda, jak odchází z jeho pokojů.

Bylo přesně 5 hodin a Ginny s Nevillem stáli před učebnou lektvarů. Ginny se povzbudivě usmála na Nevilla a zaklepala.
"Dále" ozvalo se z místnosti. Když Ginny včera oznámila Nevillovi, že je jejich doučování schváleno, byl šťastný, ale jakmile mu řekla, že u toho bude i Snape, hned to chtěl vzdát. Nakonec ho Giinny přemluvila a teď společně vešli do učebny.
"Dobrý den" pozdravila Ginny pěkně nahlas zatímco Neville jen pípnul.
"Dobrý. Můžete si sednou támhle k lavici" řekl a ukázal na lavici, která byla v rohu místnosti, co nejdál od něho. "Já si zatím budu opravovat úkoly."
"Děkujeme" usmála se Ginny a zamířila s Nevillem k určenému místu.
"Takže Neville" spustila šeptem Ginny, aby Snapa moc nevyrušovali. "Připravila jsem si, že uvaříš zvětšovací dryák. Není zase tak těžký a hlavně příprava a lektvar nezabere moc času." vysvětlila a listovala v učebnici.
"Tady máš postup, pořádně si ho přečti!" řekla a knihu mu přisunula.
"Do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme." četl potichu Neville.
"Takže Neville, je ti všechno jasné?" zeptala se pro jistotu, u Nevilla člověk nikdy neví.
"Myslím, že jo" řekl a nejistě se zadíval směrem ke Snapovi.
"Neville, soustřeď se." vyjela na něho Ginny. když si všimla kam kouká. "Hele, pokud máš z profesora strach, i když sedí na druhé straně místnosti, zřejmě to nemá cenu."
"Gin promiň" zamumlal kajícně. "Už se soustředím"
"Fajn, tady máš všechno co potřebuješ" řekla a vytáhla s tašky ingredience. Pak už nechala Nevilla pracovat, ale pozorně ho sledovala. Nechtěla, aby něco pokazil. Tím by si udělala špatné oko u Snapa a navíc, když už jim to povolil, nerada by tu způsobila nějaký nepořádek.
Promluvila znovu až když měl Neville všechno připravené.
"Tak ještě jednou mi řekni postup a pěkně po pořádku" zamumlala a Neville jí ho odříkal.
"Správně. Pak už jen zbývá lektvar uvařit." Ginny opět sledovala každý Nevillův pohyb a musela uznat, že mu to jde celkem dobře.
"Výborně Neville" usmála se na něj, když lektvar odstavil a měl správnou konzistenci.
"Díky Gin" zamumlal Neville a najednou zbledl. Ginny se na něj zmateně podívala.
"Smím se podívat?" ozvalo se jí za zády a Ginny nadskočila.
"Jistě" zamumlala, když popadla dech.
Snape přešel blíž ke kotlíku a zadíval se na lektvar.
"Pane Longbottome" promluvil na Nevilla a ten, jestli to bylo ještě vůbec možné, o odstín zbledl. "Tenhle lektvar je snad první co jste správně dokončil" pronesl a oba na něj v šoku zírali.
"Děkuji, pane" zamumlal Neville nejistě.
Snape jen lehce přikývl a vrátil se na své místo.
"Vidíš, říkala jsem ti, že to půjde" usmála se na Nevilla Gin a společně se pustili do úklidu. Najednou Gin znejistěla. 'Co s lektvarem?' ptala se sama sebe.
"Pokud by vám to nevadilo" ozvalo se od katedry. "Tak si ten lektvar vezmu a oznámkuji Vám ho." dodal a zahleděl se na Nevilla. Ten se nejistě podíval na Ginny a když přikývla zamumlal "Jistě a děkuji" pak se pustil už do úklidu. Gin nalila lektvar do lahvičky a vydala se ke Snapovi.
"Tady" usmála se na něj a podala mu lahvičku. Snape si ji bezeslova vzal a k jejímu úžasu si napsal k Nevillovu jménu Vynikající.
"Pane, děkuji" usmála se na něho Ginny.
"Za co?"
"Za to, že jste nám to umožnil, a že jste Nevilla pochválil" vysvětlila a vydala se zpět za Nevillem, který na ni již čekal u dveří.
"Nashledanou" zamumlali oba najednou a odešli.

Na další hodině lektvarů se kupodivu Snape držel co nejdál od Nevilla. Ginny ho chvíli pozorovala a přemýšlela, proč to dělá. 'Vždy ho přeci bavilo Nevilla trápit svou přítomností, tak proč najednou ta změna?' ptala se sama sebe.
Neville si toho taky všiml a to jen díky tomu, že byl schopen dokončit lektvar v pořádku a nakonec mu Snape dal před celou třídou vynikající. Všichni přítomní na to v šoku zírali jen jediná Ginny se usmívala. Nevěděla, co způsobilo tu změnu, ale byla ráda.
Takhle to šlo až do konce roku. Neville nakonec prošel lektvary se známkou chvalitebný a byl šťastný.
Nastal poslední týden školy na Ginny to začínalo doléhat. Poslední tři dny školy už se žáci posledního ročníku neučili. Zkoušky již měli za sebou, ale bývalo zvykem, že zůstávali ve škole na závěrečnou večeři, kdy je vyhlášena vítězná kolej.
Seděla s přáteli ve společence, a když se začali postupně rozcházet do pokojů, zamířila na malou noční procházku. Chtěla si naposledy prohlédnout Bradavice. 'Kdo ví, jestli se sem ještě někdy vrátím' přemítala, když mířila na Astronomickou věž.
Když otevřela dveře, které chránili vstup na věž, s někým se srazila.
"Promiňte" zamumlala dřív, než spatřila komu se vlastně omlouvá.
"Slečna Weaslyová?" zazněl až moc známý hlas.
"Profesor Snape?" zeptala se na oplátku, ale odpověď znala.
"Co tu děláte slečno? Už je dávno po večerce."
"Promiňte pane, chtěla jsem si naposledy prohlédnout hrad takhle při měsíčku" řekla a usmála se. Snape ji mlčky pozoroval a nakonec se zeptal na něco, co se mu honilo hlavou.
"Nechtěla byste na chvíli zajít ke mně? Chtěl bych vám něco nabídnout." zamumlal a když Ginny přikývla vedl ji k sobě do sklepení.
"O co se jedná, pane?" zeptala se, když se usadila v tom samém křesle, co posledně.
"Přemýšlel jsem, jestli byste nechtěla nastoupit do učení ke mně" zamumlal a upřeně ji pozoroval.
"Prosím?" zeptala se nejistě.
"Říkala jste, že chcete studovat lektvary tak se ptám, jestli byste nechtěla nastoupit ke mně do učení. Tedy pokud to nebude vadit panu Potterovi." dodal ledově.
"Proč by to mělo Harrymu vadit?" zeptala se nechápavě.
"Co já vím, můj přítel to není" odvětil nevrle.
"Můj taky ne, jen kamarád" oplatila mu.
Snape se na ni nechápavě díval. 'Co tím myslí? Ona s Potterem nechodí?' honilo se mu hlavou.
"Co to obnáší, když nastoupím k Vám do učení?" zeptala se a přerušila tok jeho myšlenek.
"No, budete mi pomáhat s lektvary, co budu připravovat. Jsem Mistrem lektvarů, takže Vám pak domluvím závěrečnou zkoušku. Když ji složíte, budete kvalifikovaná, jako byste studovala někde na škole." vysvětlil a zvláštně si ji měřil.
"To je tak jednoduché?" zeptala se nejistě.
"No tak jednoduché to nebude, tomu věřte. Nejsem zrovna příjemný učitel, to už víte."
"Ani jsem si nevšimla." prohodila s úsměvem Ginny.
"Tak, jak jste se rozhodla?" zeptal se po chvíli ticha Snape.
"Nevím, jestli je to dobrý nápad." Zamumlala Gin.
"Proč? Jestli to smím vědět." zajímalo Snapea.
"Protože nevím, jestli s vámi vydržím o samotě." zamumlala odhodlaně a podívala se mu do očí. Snape se na ni nechápavě zadíval.
"Nerozumím vám, slečno" přiznal po chvíli ticha.
"Tak já vám to vysvětlím, stejně brzy odejdu, tak to můžu říci nahlas" pronesla a zadívala se na něho. "Nevím jestli s vámi vydržím o samotě v jedné místnosti, protože mi nejste zrovna lhostejný" řekla odhodlaně a podívala se stranou. Nemohla se mu dívat do očí, a tak se rozhlédla po pokoji. Najednou uslyšela, jak Snape vstává a tak se na něj zase podívala.
Snape stál u svého křesla, a když se k němu otočila, usmál se na ni. Ginny se zatvářila zmateně, ale ještě víc ji zmátlo, když přešel k jejímu křeslu a dřepl si vedle něho.
"Vy mi taky nejste zrovna lhostejná" pronesl hlasem, který u něj ještě neslyšela. Znovu se na ni usmál a lehce ji pohladil po tváři. Ginny při jeho dotyku zavřela oči, ale pak je zase rychle otevřela, když ji došlo, kdo se jí to dotýká. Nemohla tomu uvěřit.
"Myslíte to vážně?" zeptala se nejistě a upřeně ho pozorovala.
"Nikdy jsem nic nemyslel vážněji" pronesl a najednou ji měl v náruči a políbil ji. Ginny byla chvíli zmatená, ale po chvíli mu polibek opětovala.
"Miluji tě" zašeptal Snape, když se jejich rty oddělili.
"Já tebe taky" usmála se Ginny a poprvé mu tykala. Snape ji za to nepokáral, místo toho ji znovu políbil.
Když o několik minut a polibků později seděl v křesle a Ginny měl stočenou v náruči, byl šťastný.
"Tak zůstaneš tu se mnou?" zeptal se po chvíli.
"Ráda" usmála se a políbila ho.
"Jak dlouho to trvá?" zeptal se po chvíli ticha.
"Od tohoto roku" usmála se. "A ty?"
"U mě to trvá trochu déle. Už jsem ani nedoufal." zamumlal a pevně ji objal.
"Já jsem taky ztrácela naději"
"Myslel jsem, že pořád miluješ Pottera."
"S Harrym jsme se rozešli hned po bitvě. Zůstali jsme jen dobrými přáteli."
"Co myslíš, že řekne až zjistí to o nás?" zeptal se jí nejistě.
"Konečně" odpověděla s vážnou tváří, a když se na ni její milý s šokem podíval, musela se začít smát.
"Jak to myslíš?"
"Harry ví, co k tobě cítím." vysvětlila.
"Jsi si doufám vědoma toho, že když už jsme spolu, tak tě nenechám odejít, že?"
"V to doufám" řekla jeho láska a políbila ho.


Skončil rok a žáci se rozjeli domů na prázdniny, mezi nimi byla i Ginny. Strávila doma týden a pak si ji vyzvedl Severus a odjeli na zbytek prázdnin na jeho sídlo v Londýně.
Po prázdninách Gin nastoupila k Severusovi do učení a oba byli rádi, že si můžou být na blízku. Po dvou letech Ginny složila zkoušku a přijala místo v Bradavicích jako učitelka Lektvarů. Severus dostal své již dlouho vysněné místo učitele OPČM. Ale i tentokrát zapůsobilo prokletí tohoto učitelského místa a Severus vydržel jenom rok. Pak se musel vrátit zpět na místo učitele lektvarů, protože jeho mladá paní Snapeová čekala prvního potomka. Tobiase Snapa. 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rézy Rézy | 11. února 2009 v 18:38 | Reagovat

Ahojky tahle povídka mě trochu překvapila tento pár se moc často nevidí, ale je super. :oD

2 Dobby Dobby | Web | 12. února 2009 v 20:30 | Reagovat

Noo, zaujímavý nápad. Páčilo sa mi to.

3 Auša Auša | 22. srpna 2009 v 12:51 | Reagovat

tenhle páreček se teda fakt moc nevidí

4 Bára Bára | 17. března 2011 v 11:56 | Reagovat

páni ginny a snape........ husté :-D

5 Emily Emily | Web | 28. června 2011 v 11:20 | Reagovat

:) jee líbilo se mi, že stále fungovala ta kletba na místo učitele OPČM! To je fajn.. pěkné a dobře napsané.. sice mi ty sladké řečičky na Snapea nesedí, ale dopouštím se stejných prohřešků ve svých povídkách :-)

6 s.snape s.snape | 11. srpna 2011 v 13:34 | Reagovat

jen mne udivuje že pojmenovali mého syna po mém otci kterého z hloubky duše nenávidím do ted i když je dávno po smrti

7 cheap replica watch cheap replica watch | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 19:00 | Reagovat

Q. What do you call a surgeon with eight arms?
http://www.thesewatches.com/

8 ginny ginny | 2. dubna 2013 v 14:34 | Reagovat

musím pochválit všechny povídky na tomto blogu a bylo by zajímavé napsat katitolovku s párem ginny a severus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama