Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 31

1. ledna 2009 v 19:48 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

"Dědečku?" promluvila Ella sotva otevřela dveře do ředitelny.
"Ahoj Ello, pojď dál. Dáš si čaj?"
"Ano, děkuji," zašeptala a přešla ke stolu. Sedla si do jednoho s velice pohodlných křesel. Brumbál mávl hůlkou a před nimi se objevily dva šálky s čajem.
"Tak, copak jsi chtěla?"
"No slíbila jsem Harrymu, Hermioně a Ronovi, že je mimo hodinu budu trochu učit obranná kouzla. A tak se tě jako ředitele chci zeptat, jestli nemáš něco proti."
"Myslíš, že je to dobrý nápad, zlato?" zeptal se a v hlase mu byla slyšet nepatrná obava.
"Myslím, že pokud se má Harry utkat s Voldemortem, tak čím dřív začne, tím lépe." zamumlala a usrkla čaje.
"No to máš pravdu, konec konců ty jsi tu učitelka Obrany, tak je to na tobě. Já proti tomu nic nemám," řekl a chvíli oba dva seděli mlčky a každý popíjel svůj šálek čaje. Když měla Ella dopito, tak se zvedla, že už půjde.
"Tak si to užijte, ale hlavně buďte opatrní," nabádal ji. Ella pouze s úsměvem přikývla a opustila ředitelnu.

Harry s Ronem a Miou dorazili přesně ve smluvený čas. Ella je zavedla do prázdné učebny a mávnutím hůlky odstranila všechny lavice. Potom zamumlala kouzlo, které ani jeden z trojice neznal a začarovala všechny stěny. Ella jim nakonec prozradila, že kouzlo jim zajistí bezpečí. Kdyby náhodou narazili do zdi, ta se okamžitě promění na měkký polštář a nic se jim nestane. Všichni tři s úsměvem přitakali, že tomu rozumí.
"Takže jako první si zkusíme naprosto obyčejné Expeliarmus. Harry ty začneš," rozkázala a stoupla si naproti němu.
"Expeliarmus," vykřikl Harry a Elliina hůlka mu přistála v ruce. Ella se na něho usmála a mávnutím ruky si hůlku přivolala. Po Harrym následovala Hermiona a nakonec Ron. Všichni tři kouzlo již ovládali, což si Ella myslela, ale chtěla si být jistá.
"Další kouzlo je Impedimenta, to od vás odhodí nepřítele. Takže Harry, zase začneme s tebou. Není to složité, hůlkou nemusíš nějak moc mávat, je to stejné jako u Expeliarmu, ale s jinou formulí," vysvětlovala mu Ella. Otočila se za sebe a radši si vykouzlila polštářové kouzlo.
Potom se otočila zpět na Harry ho a přikývla.
"Impedimenta", vykřikl a sledoval jak tělo jeho tety míří přes celou místnost přesně na vyčarované polštáře. Hermiona kouzlo zvládla dobře, jen Ron to musel zkusit nadvakrát.
"Kouzlo Lucomotor morfia je na svázáni nohou, ale to se učí v prvním ročníku, takže ho jistě zvládáte?" Všichni tři přitkali a tak se mohli posunout dál. Ella, měla čas a ještě před tímto tréninkem si vybrala kouzla, která je pro začátek potřeba naučit či zopakovat.
"Mdloby na tebe znáte taky?"
"Jistě," odvětil Harry.
"Skvělé, alespoň nemusíme ztrácet čas, ale kdyby komukoli z vás nějaké kouzlo nebylo jasné, hned se mě zeptejte, ano?! Tady nejsme na hodině, chceme přeci, abyste při jakémkoli souboji obstáli." Pronesla a znovu sledovala jak všichni tři s úsměvem přikyvují.
"Tak teď si vyzkoušíme jak vám jde Protego, víte co to je?"
"Jasně" odpověděl poprvé Ron, protože byl rychlejší než Hermiona, která se k tomu nadechovala.
"Vytvoří to kolem nás štít"
"Správně, takže zase jednotlivě, vykouzlíte štít a já ho lehkým Expeliarmus prověřím. Tohle je jen začáteční hodina, potom ho budu prověřovat silnějšími kouzly, to se nebojte," řekla s úsměvem. Harryho štít obstál. Miin byl trochu slabý, část kouzla prošla skrz a Mie lehce rozkmitala hůlku. Ron, stejně jako před tím Harry, obstál. Pokud šlo o praxi nebyla Mia stejně dobrá čarodějka jako Harry s Ronem. Je pravda, že se dokázala všechno naučit, měla snad předčtené všechny knížky, ale v praxi to bylo horší. Jenže Mie to nevadilo, dokázala dřít tak dlouho, dokud se klukům nevyrovnala.
"No celkem všechna kouzla, která jsem chtěla dnes probrat a zopakovat jste zvládli na jedničku," řekla s úsměvem.
"Takže mám tu poslední dvě. Počítám, že to druhé budeme muset chvíli trénovat, ale máme čas. No, říká vám něco kouzlo Imobilis?"
"Jasně," vyhrkla hned Hermiona.
"To kouzlo jsem použila v prváku na Nevilla, dokáže soupeře zmrazit na dobu dvou hodin," zašvitořila.
"Správně, Harry a Rone, zkoušeli jste to kouzlo taky?"
"Ne" zaznělo duo.
"Fajn, tak ho vyzkoušíme. Nebude vám doufám vadit, že to nebude na mě? Nerada bych tu ležela dvě hodiny mimo." Pronesla všichni tři se zasmáli.
"No já bych ho na tebe ani nezkoušel," řekl Harry, když se trochu vzpamatoval.
"To jsem ráda. Accio klec," pronesla a před nimi na zemi se volaná klec objevila. Dovolila jsem si sehnat tři rarachy. Znáte je?"
"Jistě," řekl poněkud znechuceně Ron a Ella se na něho nechápavě podívala.
"Když jsme byli v druhém ročníku," začal hned vysvětlovat Harry, "tak našeho tehdejšího učitele profesora Lockharta," když pronesl jeho jméno v hlase mu znělo opovržení.
"No jasně, pamatuji si ho," zašeptala Ella a při vzpomínce na něj se usmála. Ten Lockhart byl takový komediant, že nechápala jak mu mohl Brumbál svěřit učitelský post. Hned jak ho viděla poprvé, jí bylo jasné, že ten neumí snad ani pitomé Lumos.
" No tak co bylo s těmi rarachy?" zeptala se, když Harry zmlknul.
"No ten idiot je přinesl do třídy a pustil je. Když začali napadat studenty a ničit učebnu, tak se je pokusil zneškodnit, ale vzali mu hůlku. Pak se prostě zdekoval. Hermiona tenkrát zachránila celou situaci." dovyprávěl Harry.
"No tak já budu taky takový idiot, že je pustím," pronesla naprosto nezúčastněně Ella, ale když chtěl Harry hned něco namítnout, tak ho zarazila a s úsměvem promluvila.
"Jenže já je budu pouštět po jednom a navíc jsou tito raraši trošku v transu, takže tu rozhodně nic ničit nebudou. Jde pouze o to, abyste si kouzlo vyzkoušeli." Následně jednoho po druhém vyzkoušela, nejlépe to šlo tentokrát Mie, ale i Ron s Harrym kouzlo zvládli.
"Takže, to bychom měli. Na závěr jsem vás chtěla naučit patronovo zaklínadlo. Znáte ho?" Tentokrát jí nikdo hned neodpověděl. Ron s Hermionou se podívali okamžitě na Harryho a ten posléze promluvil.
"Známe. Já osobně ho už umím, učil mě ho Lupin ve třetím ročníku. Měli jsme tu menší incident s mozkomory pokud si pamatuješ a na mě neměli moc dobrý vliv. Tak jsem se ho musel naučit."
"Takže ty už ho umíš, to je perfektní a co vy dva?" zeptala se Rona a Hermiony, ale ti jen zavrtěli hlavou.
"Nevadí, Harry ukážeš mi jak silný je tvůj patron?" zeptala se a Harry přikývl. Ella ustoupila a dopřála mu místo.
"Expecto Patronum!" Vykřikl a z hůlky mu vyskočil jelen. Rozhlédl se, ale když zjistil, že nikde není žádné nebezpečí tak zase zmizel. Ella stála bez hnutí a jen zírala na místo, kde před chvíli jelen stál.
"James," zašeptala, ale Harry ji slyšel.
"Ano, otec měl stejného patrona, jak to víš?" Ella se na něho smutně usmála.
"Tenkrát před jejich smrtí jsme se hodně sblížili, chceš vidět mého patrona?" zeptala se, ale na odpověď nečekala.
"Expecto Patronum!" vykřikla stejně jako před chvíli Harry, ale z její hůlky nevyskočil jelen nýbrž půvabná laň. Harry hned pochopil a usmál se.
"Takže já mám patrona po tátovi a tvůj je stejný jako ten mámin." neptal se, bylo to spíše pouhé konstatování. Ella se na něj jen smutně usmála.
"No, myslím, že to nakonec už rozpustíme. Příští týden zase v sobotu se budeme věnovat vám dvěma," řekla s pohledem upřeným na Rona s Hermionou.
"Musíte se také naučit vykouzlit patrona, nezapomínejte, že mozkomoři jsou teď na straně Voldemorta." Potom se s nimi rozloučila a všichni tři odešli. Ella vrátila učebnu do původního stavu a vydala se do svých komnat.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rolex replica watch rolex replica watch | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 20:02 | Reagovat

Q. Why did the computer squeak.
http://www.thesewatches.com/

2 red pumps red pumps | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 2:02 | Reagovat

Q. Why did Tommy throw the clock out of the window?
http://www.wireshoes.net/autumn-collection.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama