Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

23/2 kapitola

8. ledna 2009 v 14:29 | Sevik99 |  Láska je slepá
Severus tiše zaklel, když se podíval na hromadu kamenů, která účinně blokovala chodbu. Tohle byl už druhý zával, na který narazili. Trvalo skoro hodinu, než ho levitačními kouzly odstranili natolik, aby mohli bezpečně prolézt.
Z chodby za ním sálalo horko. Opatrně obešli záhyb tunelu a stanuli v prostorné jeskyni. Vzduch se tetelil horkem. Muselo tu být tak padesát stupňů. Těžce se jim dýchalo.
"Proč je tu takové vedro?" ozvala se poprvé od vstupu do podzemí Cho.
"Nemám tuše…" zarazil se Severus uprostřed slova. Ozvalo se tiché rachocení, jako by jim hřmělo pod nohama. Náhle se Severus vrhl vpřed a strhl Cho stranou. Z mezer mezi kameny, na kterých ještě před vteřinou stála, vyšlehl sloup ohně, který dosahoval až ke stropu. Během několika vteřin se v jeskyním dómu objevilo na tři tucty podobných gejzírů. Jeden z nich jen o chlup minul Lee Jordana a podpálil mu hábit. Vzduch se ještě víc ohřál, nedalo se tu vůbec dýchat.
Severus vytáhl na nohy Cho, se kterou dost nešetrně praštil o kameny.
"Hněte sebou!" křikl na Jordana a vlekl za sebou Cho kolem jednoho z gejzírů pryč z jeskyně. Zastavil až za prvním ohybem chodby, která směřovala hlouběji do skály. Stále tu bylo nesnesitelné vedro, ale alespoň se tu dalo dýchat. Zde je dohnal i Lee.
"Co to sakra bylo?" zavrčel Lee.
"Jestli se odsud dostanem, tak se vám zeptám," řekl klidně Severus a pokračoval dál chodbou. Připálený Lee a otřesená Cho ho následovali.

+ + +

Hermiona o krok ustoupila a zády narazila do stěny. Už neměla kam couvnout. Oba nemrtví se k ní pomalu přibližovali. Na mrtvoly měli celkem impozantní chrup a dlouhé, žluté a zahnuté nehty, které spíš připomínaly zvířecí drápy.
"Expelliarmus!" odhodila jednoho z útočníků. Druhý se po ní ohnal. Smekla sebou stranou. Vyhnula se nehtům, ale zcela se úderu vyhnou nedokázala. Udeřil ji do paže, až upadla na zem. Hůlka jí vypadla z ruky. Na mrtvého měl celkem páru. Ani se nestačila zvednout a sápal se na ni znovu. Rychle se odkulila stranou, jeho nehty se zaryly do bundy. Mrtvý sevřel ruku v pěst. Pokusila se mu vytrhnout. Slyšela praštět kosti, ale dostat bundu z jeho sevření se jí nepodařilo. Snažil se ji přitáhnout blíž. Rychle nahmátla zip. Roztřesenými prsty se jí nedařilo ho rozepnout. Konečně povolil. Vysmekla se z bundy. Odkulila se stranou a sebrala svou hůlku. Nazdařbůh mrskla po mrtvém první kletbu, která ji napadla. Pak se vydrápala na nohy a vyrazila na pomoc Kingsleymu. Sápali se po něm hned čtyři mrtvoly. Průběžně z nich různými kouzly dělal skládanky, ale stíhali se sestavit zpět dřív, než se ztuhl zbavit posledního.
"Pouta na vás!" křikla Hermiona a svázala trojici nemrtvých k sobě. "To by je mělo na chvíli zaměstnat," řekla, když viděla jak se bezmocně potácejí chodbou. Ostatní následovali jejího příkladu.
Přejela ostatní pohledem. Draco měl pár škrábanců na tváři a z Fredova svetru zbyly jen cáry, ale jinak vypadali v pořádku. Trochu si oddechla. Podle Severuse by teď měli mít to nejhorší za sebou.

+ + +
"Pozor!" ozval se Choin výkřik. Severus jen tak tak uhnul tmavému stínu, který se naň řítil.
"Smrtipláště," zašeptal Lee, na něhož se pomalu sápal další stín. Pomalu se mu omotával kolem kotníků a postupoval vzhůru. Lee se všemožně snažil ho setřást, ale veškeré kletby se míjely účinkem.
"Expecto patronum," ozval se Snapeův hlas. Z jeho hůlky vyrazil stříbřitý panter, jehož zuby se okamžitě zaryly do nejbližšího stínu a rvali jej na kusy. Leeův smrtiplášť už vylezl až k jeho krku a pomalu ho začínal dusit. Severus odvolal svého patrona a poslal ho osvobodit Leea. Cho se o sebe celkem snadno dokázala postarat sama. Jakmile byl stín dole, připojilo se k dvojici stříbřitých zvířat třetí. Třem patronům se povedlo udržet smrtipláště v uctivé vzdálenosti a po několika urputných soubojích i zahnat na útěk. Trojice pomalu postupovala dál. Cho i Lee nechali své patrony zmizet. Neměli sílu je dál udržovat. Severusův panter kráčel několik kroků před nimi, aby je varoval před případným nebezpečím.
Chodba se postupně rozšiřovala, až přešla v prostornou jeskyni, spoře osvětlenou několika ohni. Na kamenném podstavci uprostřed ležel Rowenin náramek. Tiché zašustění je přimělo pohlédnout do vzdáleného rohu jeskyně. To co viděli jim vyrazilo dech. Pomalým krokem se k nim blížila obluda se lví hlavou, tělem kozy a dračím ocasem.
Chiméra.
Její zelené oči si je hladově prohlížely.


23/1 kapitolka
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 simmering simmering | Web | 20. června 2015 v 19:51 | Reagovat

nová půjčka na účet :-x

2 landine landine | Web | 22. června 2015 v 17:47 | Reagovat

pujcky bez poplatku :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama