Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 29

22. prosince 2008 v 20:28 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

Severus seděl naproti Elle a upřeně ji pozoroval. Moc se mu nelíbilo, že mu vlastně nic neřekla, chtěl vědět co se jí stane, chtěl tomu zabránit. Po chvíli přikývl a vstal. Došel ke skříňce s lektvary a našel ten který potřeboval. Vrátil se ke křeslu kde Ella seděla a poklekl vedle něj a tak měli obličeje ve stejné úrovni.
"Tady to vypij. Přivodí to spánek, nejspíše bezesný, ale kdyby se ti něco zdálo tak tě tento lektvar nenechá probudit." Ella si od něj lektvar vzala a hned ho na ex vypila. Severus stačil říci pouze "ne", ale už bylo pozdě. Elle klesla hlava spánkem.
"Sakra, mohl jsem jí nejdříve říci, že ten lektvar působí okamžitě," káral se v duchu, když ji pozoroval jak napůl leží, napůl sedí v křesle. Chvíli ji ještě pozoroval a pak ji jemně vzal do náručí a přenesl do své postele. Nechtěl, vlastně neměl náladu ji teď přenášet k ní, což bylo přes celý hrad. Uložil ji do postele a sám se uložil na vyčarovanou postel nedaleko.

Severus seděl v pracovně a opravoval eseje šestého ročníku. Když se podíval na hodiny, ukazovaly mu, že za čtvrt hodiny by měla být snídaně. Sev tedy vstal a vydal se do ložnice, kde stále tvrdě spala Ella. Chvíli jí pozoroval a uvažoval zda se nemá pokusit ji probudit, ale nakonec usoudil, že ji nechá spát. Pokud spala opravdu tak málo, jak mu včera říkala, bylo by nejlepší, když se dospí. Přešel ke krbu a vhodil do něho letax a za okamžik už stál v ředitelně.
"Dobré ráno Albusi, můžu s tebou na chvíli mluvit?"
"Dobré Severusi, jistě, posaď se." Teprve když se Severus usadil, promluvil.
"Včera večer u mě byla Ella, prosila o lektvar na spaní. Okamžitě ho vypila než jsem ji stihl zastavit a usnula u mě v pokojích. Ale proč jsem tady, jde o to, že se doposud neprobrala a nechci ji budit dokud lektvar působí. Bude potřeba najít někoho, kdo dnes převezme její hodiny." Brumbál ho celou dobu bez přerušování poslouchal a snažil se vstřebat všechny informace.
"Proč potřebovala ten lektvar?"
"No, říkala, že nějak nemůže spát, ale důvod mi neřekla" zalhal Severus. Byl si jist, že pokud by Ella chtěla, aby to věděl, už by mu to řekla. A navíc i jemu toho moc neřekla, takže mu vlastně ani neměl moc co vysvětlovat.
"To, co jsem chtěl jsem ti již řekl. Pokud mi vyjdou hodiny klidně za ni nějaké budu suplovat," nabídl se a zmizel krbem než se stihl Brumbál na něco zeptat. Když se objevil opět u sebe, šel ji znovu zkontrolovat a nakonec se vydal na snídani.
Po snídani ho v hale zastavil Brumbál.
"Jak je na tom Ella?"
"Stále spí," prohlásil Severus v naději, že ho nechá jít, potřeboval se připravit na hodinu, kterou má bohužel s Nebelvírem.
"No, nebudu tě dlouho zdržovat, to se neboj. Chtěl jsem ti jen oznámit, že veškeré hodiny za Ellu převezmu já, takže se o to nemusíš starat," prohlásil a odešel. Severus se vydal do sklepení.
,Je to dobře, alespoň se nemusím otravovat s dalšími hodinami. Představa, že bych měl Longbottoma na obranu mi příliš lákavá nepřipadá,' rozmlouval sám se sebou v duchu, zatímco vcházel do svého kabinetu.
"Sakra Longbottome, myslel jsem, že umíte alespoň číst, když už nic. Řekněte, co je napsáno na druhém řádku od konce?" vyštěkl na Nevilla Severus a netrpělivě čekal až mu tázaný odpoví.
"Zamíchat třikrát po směru hodinových ručiček," pípl skoro neslyšně Neville. "Správně, tak zřejmě číst umíte. Pak potom nechápu, proč jste svůj lektvar míchal pětkrát a navíc proti směru hodinových ručiček?" už skoro zařval. Doufal, že alespoň jednu hodinu by mohl přežít bez potíží, ale když začal Longbottomův lektvar bublat a tavit kotlík a stůl, došlo mu, že se šíleně spletl.
"Umíte si vůbec přestavit co byste způsobil, kdybyste míchal daleko složitější lektvar? Kolikrát jsem vám říkal, že se máte řídit přesně podle návodu, když už jste takové pako. Strhávám Nebelvíru padesát bodů a vy můžete být jen rád, že nedostanete školní trest, jelikož vás odmítám trpět ještě mimo vyučování," zakončil svůj monolog Severus a dál už se snažil si Longbottoma nevšímat. Když konečně nadešel čas konce hodiny, pocítil takovou úlevu jako snad nikdy.
,Díky bohu, že tohle byla moje poslední hodina,' pronesl v duchu Sev, když mířil z kabinetu do svých komnat. Sotva se objevil u sebe, zamířil hned k baru a nalil si pořádnou skleničku whisky a sedl si ke krbu. Zhluboka se napil a zavřel oči.
,Přesně tohle jsem potřeboval,' zamumlal.
"Špatný den?" ozvalo se za ním. Severus rychle otevřel oči a automaticky vytahoval hůlku z kapsy. Teprve když se otočil, již s napřaženou hůlkou, došlo mu kdo promluvil.
"Nechtěla jsem tě vylekat," řekla kajícně, až se musel usmát.
"To nic, opravdu to byl špatný a dlouhý den. Jak ti je?" zeptal se zatímco si sedal zpět do křesla. Ella nepromluvila dokud nedošla k němu a neposadila se. Bylo jí naprosto jedno, že mu tu pochoduje jen v pyžamu. Když sem včera večer přišla měla přes pyžamo přehozený pouze župan, ale Severus jí ho musel sundat, protože ho nemohla nikde najít. Skrčila si nohy na křeslo, aby je neměla na studené zemi a schovala je pod noční košili. Sev ji celou dobu tiše pozoroval a vyčkával dokud se neuvelebí a nepromluví.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Esperanza Esperanza | 26. prosince 2008 v 18:59 | Reagovat

čauky užasné jako vždy!! :O)) tak se těším na další kapitoly!! nenech mě dlouho čekat! :o))) pááá

2 plus size wedding dresses plus size wedding dresses | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 2:02 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama