Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 25

6. prosince 2008 v 15:23 | Schali |  Brumbálova vnučka
za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

Ten večer seděla Ella zase v knihovně, ale tentokrát nečetla. Seděla ve svém křesle a upřeně zírala do plamenů v krbu. Z jejího přemýšlení ji vytrhl Brumbál, který se objevil ve dveřích.
"Zlato, mluvil jsem se Severusem, prý jsi spadla a zlomila si ruku." Řekl a přitom si sedl naproti ní. Ella se odvrátila od plamenů a zahleděla se do těch modrých očí, které ji starostlivě pozorovali.
"To nic není, už jsem v pořádku" řekla a znovu se upřela pohled do ohně.
" Elli, co je ti?" ale na odpověď si musel hodnou chvíli počkat, když už se chtěl ptát znovu konečně promluvila.
"Nespadla jsem jen tak, měla jsem vidění."
"Jaké viděni, Elli co jsi viděla? Co se stane?" Znovu se na něho podívala v očích tolik bolesti.
"Netýkalo se budoucnosti, ale minulosti" prohlásila a do očí ji vstoupily slzy. Najednou se ozvalo zaklepání na dveře, byl to Severus.
"Neruším?" zeptal se, když vstoupil. Albus jen zavrtěl hlavou a dál věnoval pohled své vnučce.
"Co jsi viděla, že tě to tak sebralo?"
"To je jedno" zašeptala. Nechtěla, aby to věděl Severus. Nechtěla, aby to kdokoli věděl. Nikdy nebyla zvyklá se někomu svěřovat, prostě to neuměla. Vždycky všechny své problémy dusila v sobě. I tenkrát když byla ještě dítě a každou noc se jí zdálo o smrti sestry to nikomu neřekla. Nemohla, otec na tom nebyl dobře a nikoho jiného v podstatě neměla.
"Elleanor Foxová okamžitě mi řekni, co jsi viděla," vyštěkl Brumbál až se na něho z děšením podívaly dva páry očí. Ella nevydržela a začaly ji téct z očí slzy proudem.
"Chceš vědět co jsem viděla? Fajn. Viděla jsem smrt Lily, smrt své sestry! Víš jaké to je? Už od dětství to vidívám skoro každou noc! Jenže tentokrát jsem neviděla jen to." Řekla a narůstal v ní vztek, ani nevěděla proč. Možná proto, že to nevydržela a teď mu to všechno vykládá i přes přesvědčení,že o tom nikomu neřekne.
"Jenže tentokrát jsi v tom vidění byl i ty! Ty a tady profesor Snape. Vím jak to bylo, viděla jsem všechno. Slyšela tu věštbu a váš rozhovor v ředitelně. Jen by mě zajímalo, nechal bys mou sestru umřít i kdyby ti tady Severus neslíbil, že se stane špehem?!" Vykřikla a s nenávistí se dívala na dědečka. Ten, ale nebyl schopen slova a tak Ella vyskočila a vydala se ke dveřím, kde stále stál Severus. Věnovala mu taky jeden znechucený pohled a odešla. V knihovně bylo ještě dlouho po jejím odchodu ticho.
"Albusi, jsi v pořádku?" zeptal se Severus. Oslovený se na něj podíval v očích nepopsatelnou bolest.
"Ty si taky myslíš, že bych Lily nepomohl, kdybys mi neslíbil věrnost?"
"Popravdě, tenkrát jsem si to myslel." Řekl, ale nevěděl jak pokračovat.
"Nikdy mě nenapadlo… nevěděl jsem,…. že viděla její smrt…. Proč mi to nikdy neřekla?"
"To nevím,Albusi, ale pro ni to nejspíš není jednoduché." Albus přikývl a podíval se stranou. Nevěděl, že se jeho vnučka tak souží.
"Proč mě nikdy nenapadlo se jí zeptat co všechno viděla," káral se v duchu.
"Albusi, myslím, že by si s ní měl jít někdo promluvit. Byla na pokraji zhroucení, když odcházela." Prohlásil po chvíli Severus.
"Máš pravdu, ale myslím, že zrovna mě teď asi nebude chtít vidět."
"Tím chceš říct, že za ni mám jít já?" zeptal se pro jistotu Severus.
"Ano, vím, že jste se teď hodně sblížili, prosím," zašeptal a Severus musel souhlasit. Tohle bylo snad poprvé co slyšel Brumbála o něco prosit.

Moc se mu za ní, ale nechtělo. Byl si jist, že jeho taky nepřivítá z otevřenou náručí. Nakonec přeci jen stál před jejími dveřmi, zaklepal a vešel. Ani nečekal na pozvání, věděl, že by se ho nejspíše nedočkal. Ella ležela na posteli otočená zády ke dveřím.
,Jako když jsem tu byl minule' napadlo ho. Ale pak svou myšlenku zapudil a přešel k ní. Za celou dobu se ani nepohnula, když došel blíž zjistil, že má oči otevřené a zírá do prázdna. Přisedl si na postel a až poté promluvil.
"Jak je vám?" zeptal se.
"Jak byste myslel?" odpověděla mu otázkou a v hlase slyšel opovržení.
"Vím, že se teď na nás zlobíte, na Abuse i na mě. Ale věřte, že Albus by Lily zachránil."
"Jste si tím tak jistý? Přišlo mi, že kdybyste mu to neslíbil jen by nad tím mávnul rukou a dělal jako by nic."
"To si opravdu myslíš?"
"A vy jste si to tenkrát nemyslel?" vpálila mu a poprvé se na něho podívala.
"Máš pravdu, myslel. Ale protože jsem Lily miloval" zašeptal a neunikl mu stín bolesti v jejích očích.
"Tenkrát bych byl udělal vše, jen aby byla v pořádku. Bylo mi jedno, že jsem to Albusovi slíbil, chtěl jsem jen, aby ji zachránil. Když zemřela, měl jsem na něho vztek. Ani si neumíš představit jak jsem ho nenáviděl, ale postupem času mi došlo, že za to nesu vinu hlavně já. Kdybych se nepřidal k Pánu zla, nikdy bych mu neřekl tu věštbu a Lily by žila. Jenže to se nedá napravit. Pokud chceš někoho nenávidět, tak jsem tu já," řekl a nějak nepostřehl, že celou dobu ji tykal.
Ella ho pozorovala a pak udělala něco, co by ho nikdy nenapadlo, objala ho. Severus byl chvíli naprosto zaskočený, ale nakonec ji trochu váhavě objetí oplatil. Zůstali tak ještě dlouho dokud se úplně neuklidnila.
Potom ho pustila a nejistě se na něj usmála se slovy "děkuji". Kupodivu ji Severus úsměv oplatil.
"V pořádku, je vám lépe?" zajímal se Severus a Ellu na okamžik napadlo jestli má o ni vážně strach nebo je to jen konverzační otázka.
"Trochu, ale bude to dobré. Jen si to musím trochu urovnat v hlavě."
"Můžu vám nějak pomoct?"
"Už jste mi pomohl, děkuji." Zopakovala a znovu si lehla. Severus tam ještě chvíli seděl a pozoroval ji, dokud si nebyl jist tím, že usnula. Potom ji jemně pohladil a odešel z pokoje. Vydal se ještě za Brumbálem informovat ho, že je Ella v pořádku a spí a pak se konečně odebral do svého pokoje.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Esperanza Esperanza | 14. prosince 2008 v 16:29 | Reagovat

super.. přijdej pls pokračování.... nemůžu se už dočkat jak to celé dopadne§!!doufám že pokráčko přidáš co nejdřív...

2 schali schali | E-mail | 14. prosince 2008 v 21:02 | Reagovat

jsem ráda,že se povídka líbí a můžu slíbit,že o prázdninách kapitolky stopro přibydou :)

3 Esperanza Esperanza | 15. prosince 2008 v 19:59 | Reagovat

si piš že se líbí a to moc!!! :O))) už se těším!!!! :O)))

4 Kubik Kubik | E-mail | Web | 24. října 2011 v 15:28 | Reagovat

Pravdu díš....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama