Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 24

6. prosince 2008 v 15:22 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

Ella ležela na posteli, konečně pořádně spala. Spánek bez snů a přemýšlení, to je přesně to, co teď potřebovala. Probudila se kolem druhé hodiny odpoledne a cítila se celkem odpočinutá. Když si zase vzpomněla na to, co se stalo včera, udělalo se jí mdlo. Chvíli seděla na posteli a utápěla se v myšlenkách a pak se rozhodla.
"Přeci se kvůli němu nebudu stresovat. No tak všechno ví a co? Je to jedno, budu se k němu chovat jako dřív, musím to zvládnout. Přeci mu nedám možnost k tomu, aby se mi jakkoli vysmíval," rozhodla. Vstala a poté, co se převlékla vydala se do kuchyně. Nahlédla do trouby a zjistila, že Willie udělala vše podle jejích pokynů. Musela se usmát. Uvařila si čaj a nabrala si trochu pozdního oběda. Ale i na to, že měla takovou malou porci toho stejně moc nesnědla. Nakonec se svým čajem přešla do knihovny. Tam se pohodlně uvelebila a konečně dočetla tu knížku, kterou již měla rozečtenou.

U večeře se Ella dozvěděla, že u nich Severus zůstane do konce prázdnin. Ella jen prohlásila, že jí to nevadí a dál to nekomentovala. Sama sebe ubezpečila, že bude nejlepší, když se k němu bude chovat normálně. Nebylo to pro ni lehké, ale zvládala to, v mezích možností. Zbytek týdne trávila Ella buď v knihovně a nebo v pokojích, které chystala pro Rona a Hermionu.
Se Severusem se většinou potkávala jen u jídla, trávil většinu času v laboratoři a vymýšlel zřejmě ten lektvar pro Lupina.
Když se blížil den, kdy měli přijet, pustila se do přípravy pokojů usilovněji. Nechtěla, aby to udělala skřítka, brzy by se v domě zbláznila, protože tu neměla žádnou práci. Číst ji už pomalu přestávalo bavit, ono když seděla u knížek každý den po dobu skoro dvou měsíců nebylo divu. Teď měla zase jiné odreagování. Rozhodla se pokoje trochu přestěhovat.
Oba dva, které pro Rona s Hermionou vybrala byly zařízeny podobně. Až na to, že Hermionin pokoj byl ve světle oranžové barvě a Ronův ve světle zelené. Postupně oba pokoje přestěhovala podle svých představ, teď jen zbývalo uklidit. Vylezla si na stůl,který přesunula k oknu a pustila se do sundávání záclon. Najednou se jí, ale zatmělo před očima. Snažila se udržet na nohou a tak se chytla záclony, která to ale nevydržela a i s garnýží se zhroutila k zemi.
Když se probrala, stále ležela na zemi. Točila se jí hlava a bylo ji trochu špatně od žaludku, ale to jí v tuto chvíli bylo úplně jedno. Když byla v "bezvědomí", měla další s těch svých vidění. Jenže tentokrát se netýkalo budoucnosti, ale minulosti. Viděla Lily a Jamese když je vraždil Voldemort. Tohle se jí zdávalo skoro pořád, ale tentokrát se k tomu přidalo ještě něco. Viděla důvod proč se to stalo a ten důvod byl Severus. Viděla všechno, jak dědeček s profesorkou jasnovidectví sedí u Prasečí hlavy v Prasinkách. Slyšela dokonce i věštbu, kterou tenkrát pronesla. Ale co ji bolelo nejvíce bylo, že viděla jak to šel Severus nahlásit Voldemortovi. Nechápala to.
,Jak mohl Lily tak zradit?' Ptala se sama sebe.
,Nezradil' ozval se hlásek v její hlavě. ,Zapomněla jsi na tu druhou část toho vidění,' ozval se znovu příkře. Ella přemýšlela co v tom vidění ještě bylo a pak si vzpomněla.

"Brumbále" promluvil Severu ,který stál v ředitelně a vypadal mírně znechucen. "Udělal jsem hroznou věc." "Co se stalo Severusi? Prosím, posaď se." Vyzval ho Brumbál a dál už nepromluvil, vyčkávajíc co mu vlastně chtěl Severus říci. "Slyšel jsem vás tenkrát u Prasečí hlavy a šel to říci Pánu zla. Nevěděl jsem, tenkrát jsem si to plně neuvědomil, ale Brumbále, on zjistil, že to dítě je syn Lily a Pottera. Brumbále, musíte jim to říci, musíte je varovat. Pán zla je chce zabít, musíte je schovat. Prosím," řekl a schoval svou hlavu do dlaní. "Severusi, to je vážná věc. Jsi si jistý?" "Jsem. Rád bych řekl, že se mýlím, alespoň by Lily nic nehrozilo, ale vím to jistě. Zapřísahám vás Brumbále,musíte ji ochránit"

Dál už se Elleaonor utápěla ve vzpomínkách. Takže takhle to bylo, dědeček ho donutil se stát špehem a za to mu slíbil, že ochrání Lily. Najednou jí po tvářích začali téct slzy, když si chtěla otřít bolestí se jí zkřivil obličej.
"To mi ještě chybělo, to jsem si musela zlomit ruku?" ptala se nahlas rozčíleně sama sebe.
"Jenže co teď?" pokusila se zdravou rukou odsunout garnýž, která na ní stále ležela, ale nějak se jí to nepovedlo. Hůlka ležela pod postelí jak si všimla, takže jí nezbývalo moc možností.
"Willie?" vykřikla jak nejvíce jí to bolest hlavy a nevolnost dovolila. Skřítka se objevila sotva do dvou sekund.
"Willie, potřebuji pomoc," řekla a rukou naznačila ke garnýži.
"Samozřejmě slečno, Willie s tím hned něco udělá." Zvolala skřítka a lehkým lusknutím prstů ji odstranila. Ella se pokusila zvednout do sedu, ale nebyla schopna se pohnout, okamžitě se ji udělalo nesnesitelně zle
. "Sakra, asi mám otřes mozku," zašeptala spíše pro sebe než pro skřítku. Když se znovu položila na zem promluvila ke skřítce.
"Willie potřebuji, abys sehnala dědečka." Zašeptala a zavřela oči, měla pocit, že se každou chvíli pozvrací. Připadalo jí to jako celou věčnost něž na schodech zaslechla kroky. Do pokoje se vřítil k její nelibosti Severus.
"Ello?" zašeptal a rychle si k ní klek na zem. "Co je vám?"
"Nic vážného, pane. Kde je dědeček?" zeptala se. Nechtěla mu nic vykládat, nechtěla ani aby tu teď u ní seděl.
"Albus je ve škole, říkal vám to ráno," prohlásil a zkoumavě si ji měřil.
"Co je vám?" zeptal se znovu a tentokrát čekal jinou odpověď. Ale než se jí dočkal, musel počkat, protože Elle se zase obrátil žaludek. Když byla schopna promluvit, pokusila se mu to vysvětlit.
"Spadla jsem a nejspíše jsem si zlomila ruku nemluvě o neskutečné bolesti hlavy a nevolnosti," zašeptala, ale radši se na něho nepodívala. Stále měla před očima to vidění, kvůli kterému spadla.
"Dovolíte?" zašeptal a zvedl hůlku. Když Ella přikývla, začal něco mumlat a vykresloval ve vzduchu nějaké obrazce. Pak prohlásil "máte otřes mozku, zlomenou ruku a pohmožděná žebra. Co jste sakra vyváděla na tom stole?" z hlasu mu byl znát vztek, ale Ella nechápala proč. To ona by se měla vztekat na to, že spadla, na ty svoje schopnosti.
"Ukažte, něco vám udělám s tou rukou" řekl a už držel její ruku ve své.
,Má jemné ruce,' pomyslela si Ella, ale rychle své myšlenky zavrhla. Na to nesmí myslet, zakázala si to. Severus ji hůlkou poklepal dvakrát na ruku a kosti se zřejmě dali do pořádku, protože ji to přestalo bolet.
"Děkuji," zašeptala, ale on na to nic neřekl. Znovu mávl hůlkou a před ním se objevily nějaké lektvary.
"Tady, vypijte to" přikázal.
"Co je to?" odvážila se zeptat, i když kvůli bolesti hlavy ji dělalo problémy i správně artikulovat.
"Jeden lektvar je na bolest hlavy, další na nevolnost a pohmožděná žebra," oznámil jí trpělivě. Ella se na něj podívala a pak jeden po druhém vzorně lektvary vypila. Po chvíli lektvary zabraly a Ella byla schopna se posadit, tím se ovšem dostala velice blízko k Severusovi. Chvíli oba mlčeli, ale pak si Ella vzpomněla na to co se stalo tehdy večer a na to, co před chvíli viděla a vstala.
"Děkuji pane," řekla a znovu se na něho podívala, až když byla od něho v bezpečné vzdálenosti.
"Není zač a proč mi pořád říkáte pane? Myslím, že jsme se na něčem dohodli!" prohlásil tím svým ledovým hlasem.
"Ano já vím, ale po tom co jste se mi hrabal v mysli nějak nemám zájem vás dál oslovovat Severusi," řekla a otočila se ke dveřím. Potřebovala se napít, po těch lektvarech měla hroznou pachuť v puse. Ale Severus ji nenechal odejít, chytil ji za ruku a otočil k sobě.
"Když jste to teď nakousla, myslím, že bychom si o tom měli promluvit." Ella se mu vytrhla.
"Nemám zájem s vámi o tom či čemkoli jiném mluvit. Znovu děkuji za vaši pomoc" a už byla pryč. Severus stál na místě, kde ho nechala a nevěděl co si počít.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama