Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 23

6. prosince 2008 v 15:21 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

Vešla do pokoje a zhroutila se na postel. Ležela sotva pár minut, když se ozvalo zaklepání. Ani se neobtěžovala vstát, věděla, že to bude dědeček. "dále" pronesla a otočila se na druhou stranu, obličejem od dveří. Ani nevěděla proč, byl to takový reflex, ani si to pořádně neuvědomovala.
"Ello?" ozval se hlas ode dveří, ale rozhodně to nebyl hlas jejího dědečka. Ella se lekla a sedla si.
"Pane?" zeptala se a bylo jí momentálně úplně jedno, že mu zase vyká.
"Potřebujete něco?" zeptala se, když mlčel a jen ji pozoroval.
"To, co jste řekla dole, to jste myslela vážně?" rozhodl se zeptat.
"Nevím co přesně myslíte." Prohlásila nevině a sedla si na kraj postele, zády ke dveřím, zády k němu.
"Opravdu si myslíte, že vás nenávidím, vás a pana Pottera?"
"A není to tak, profesore?" Severus nic neřekl, ale přešel k ní a bez pozvání si přisedl k ní na postel
"Víte, že to tak není."
"Mýlíte se,profesore, já totiž nevím vůbec nic." Severus si povzdechl a nakonec opět promluvil.
"Není to tak, že bych pana Pottera nenáviděl, jde o to, že mi připomíná svého otce." "Jistě a v tom to je. Připomíná vám Jamese, kterého jste nenáviděl za to, co vám prováděl jako puberťák ve škole," schválně řekla puberťák.
"Nikdy jste s Jamesem nemluvil, když si vzal Lily. Nikdy jste ho neviděl jaký se z něho stal úžasný muž a jak Lily miloval." Ale to už Severus nevydržel a vyskočil s postele a stoupnul si k oknu.
"Nepotřebuji tady poslouchat nějaký chvalozpěvy na Pottera, toho jsem si užil dost již od Lily."
"Já vím, miloval jste ji," prohlásila a reakcí na tu větu byl vyděšený pohled, tedy pokud se Severus Snape dokáže tvářit zděšeně.
" Jak jste na to přišla?"
"Od Lily, řekla mi všechno, je zvláštní kolik si toho 5-tileté dítě dokáže zapamatovat."
"Co vám řekla?" vyhrkl Sev ve snaze zjistit co nejdříve všechno co Ella ví.
"Nic moc, tedy co se týkalo vás. Vím jen,že jste byl do sestry zamilovaný, ale ona nedokázala vaši lásku opětovat. Měla vás ráda pouze jako kamaráda." Sevovi se mihl v očích záblesk smutku, ale nakonec byl vystřídán tou stálou ledovou maskou.
"Jistě, kdo by taky dokázal milovat nenáviděného profesora lektvarů a ještě k tomu smrtijeda." Pronesl to spíše jako otázku, ale odpověď na ni určitě nečekal, jenže ji dostal.
"Jistě je zde někdo, kdo o vás stojí profesore" řekla trochu nesměle. Sev se jí zadíval do očí. Ella mu pohled opětovala a nějak si neuvědomila, že nepoužívá nitrobranu, tedy neuvědomila si to do chvíle, kdy se na ni Severus nezačal dívat pohledem plným pochopení. Najednou zrudla jako rajče a zatarasila svou mysl.
"Myslím,že byste měl jít, je už něco po půlnoci a jsem unavená" řekla a už se na něho nepodívala. Severus ještě chvíli stál a pozoroval ji a pak se otočil k odchodu.
"Dobrou noc, Ello"
"Dobrou noc, Severusi" rozloučila se, ale stejně se na něho nepodívala. Když Severus odešel, tak se Ella znovu zhroutila na postel a rozplakala se. Nechtěla, aby věděl co k němu cítila. Věděla, že o ni nemá zájem, a tak nechtěla aby se jí nějak vysmál či ji kvůli jejím citům litoval.

Ráno, když šla po schodech do kuchyně, necítila se moc dobře. Celou noc nespala, ale přemýšlela o tom, co se za jeden jediný den všechno stalo. Objeví se u nich Severus, zůstane na oběd, povídají si u ní v pokoji a začnou si říkat křestním jménem, pak ten rozhovor v knihovně zakončen jejím odchodem a nakonec Severus opět v jejím pokoji, jak se jí hrabe v mysli a zjišťuje její city. Bylo jí z toho všeho na nic a teď ke všemu byla nevyspaná.
Vešla do kuchyně a hned si uvařila opravdu silnou kávu. Když ji dopila začala chystat snídani pro ni a pro dědečka. Nebyla moc při smyslech, takže takže musela smažená vajíčka dělat na dva pokusy, napoprvé je totálně spálila. Sotva pokládala talíře na stůl, otevřely se dveře do kuchyně.
"Ahoj dědečku" pozdravila Ella, otočená zády muže ve dveřích.
"Ahoj Elli" zaznělo odpovědí veselý hlas, ale jak se Ella otočila zaznělo kuchyní dvojí zalapání po dechu.
"Elli zlato, co se stalo?" zeptal se Brumbál, ale Ella nebyla schopna slova, zírala na muže, který stál nyní za Brumbálem.
"Nic, jen jsem toho moc nenaspala," řekla, když byla schopna promluvit.
"Na stole máte nachystanou snídani, tak si nechte chutnat" řekla, i když si původně tu jednu porci dělala pro sebe, ale teď, když viděla zase Severuse neměla na jídlo chuť. Věděla, že se s ním v brzké době zase uvidí, ale doufala, že to bude až se z toho trochu vzpamatuje.
"A co tu vůbec dělá? Říkal, že tu spát nechce!" řekla si naštvaně Ela v duchu.
"Zlato, určitě ti nic není?" zeptal se znovu dědeček a bylo vidět, že má o ni opravdu strach.
"Ne dědečku, všechno je v pořádku," pokusila se o úsměv, ale jak byla unavená podobalo se to spíše úšklebku. Otočila se znovu k lince a postavila si na další kávu. Potřebovala probrat, pak si uvědomila, že lepší by možná bylo se vyspat. Tak tedy vodu zase vypnula a otočila se na dědečka, Severuse po celou dobu ignorovala.
"Dědečku, jsem docela unavená, vezmu si něco na spaní. Nevím kdy se vzbudím a tak… Willie!" vykřikla a před ní se objevila skřítka.
"Ano slečno?" zeptala se.
"Willie, uděláš dneska oběd. V ledničce jsem připravila na dnešek kachnu, takže ji prosím upeč a udělej k tomu nějakou přílohu, to nechám na tobě."
"Jistě slečno, Willie udělá všechno jak jste jí řekla."
"Děkuji Willie, to je vše," řekla a sledovala jak skřítka přitakala a zmizela.
"Takže pokud mě omluvíte, půjdu si lehnout," prohlásila. Nečekala na nějakou reakci a zmizela za dveřmi.
"Co to sní je?" zeptal se Brumbál spíše sám sebe něž Severuse, který celou dobu ani jednou nepromluvil, tušil proč Ella celou noc nespala a moc se mu to nelíbilo.
'Sakra, proč jsem se včera neovládl a neodpustil si to hrabání v jejich myšlenkách,' káral sám sebe.
'Jenže, to bys zase nevěděl co k tobě cítí,' ozval se druhý hlásek v jeho hlavě, ale Severus ho hned umlčel.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama