Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 20

6. prosince 2008 v 15:20 | Schali |  Brumbálova vnučka
za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

Od toho dne, kdy se Harry poprvé objevil u Brumbála doma uplynul už skoro měsíc, to znamenalo, že byli v polovině prázdnin. Ale nikomu z jejich nového domova to nevadilo, naplno si jich užívaly. Harry se nemohl dočkat až se konečně uvidí s Hermionou a Ronem. Zrovna si balil nějaké věci, když se dveře jeho pokoje otevřely.
"Tak co Harry, už jsi sbalený?"
"Ne dědečku," odvětil rychle. Ze začátku mu připadalo divné takhle Brumbála oslovovat, ale když žil v jeho domě asi týden začal si na to zvykat. Teď už to pro něho byla naprostá samozřejmost. Zrovna měl odjet na týden do Doupěte, slíbil paní Weasleyové, že je přijede navštívit a tak to musel přeci splnit.
"Tak si pospěš, Molly tě bude čekat zhruba za deset minut u krbu," řekl a s úsměvem opět opustil jeho pokoj. Harry si rychle dobalil věci a zamířil do haly. Když scházel ze schodů všiml si, že tam Ella i dědeček už čekají. Najednou se mu nikam nechtělo, připadal si, jako by opouštěl rodinu.
,Ale vždyť to tak je!' ozvalo se mu v hlavě.
,Ano, je, ale jenom na chvíli,' ubezpečil sám sebe.
"Tak připraven?"
"Ano," řekl a vydal se k Elle. Rozloučil se s ní a pořádně ji objal. Potom už následoval Brumbála ke krbu.
"Harry a nezlob, než se vrátíš nachystám pokoje pro Rona i Hermionu," zavolala za ním ještě Ella.
"Já přeci nikdy nezlobím," zaslechla ještě něž Harry zmizel v zeleném ohni, následován Brumbálem.
Ella v celém domě osaměla a tak se vydala do knihovny "studovat". Domluvila se s dědečkem, že od tohoto roku začne vyučovat OPČM a tak se na to chtěla připravit. Nejdříve si myslela, že na to nemá, ale pak jí došlo, že kdyby to tak bylo, nikdy by ji na toto místo Brumbál nenavrhl. Věděla, že by ji radši strčil do knihovny než jakkoli ohrozil studenty nešikovným učitelem. Sotva si Ella sedla do svého oblíbeného křesla ozvalo se v hale hlasité PRÁSK až nadskočila.
,Proč jsi tak lekavá?' ptala se sama sebe a zamířila do haly v domnění, že se vrátil dědeček, i když říkal, že tam chvíli zůstane, prý potřebuje s Weasleyovými něco probrat.
,Jenže kdo jiný by to byl?' Ella vešla do haly a rychle tasila hůlku. Před ní stál muž v černém plášti a Elle bylo hned jasné, že je to smrtijed.
"Mdloby na tebe" křikla, ale muž se k ní včas obrátil a kouzlo odrazil.
"Sakra Foxová, co to vyvádíte?"
"Profesor Snape?" zeptala se už poznání klidněji.
"Jasně, kdo myslíte.."najednou mu došlo, že má na sobě stále smrtijedský plášť a masku, kterou si začal rychle sundávat.
"Omlouvám se, že jsem vás vyděsil, neuvědomil jsem si, že ji mám stále na sobě." Řekl omluvně, ale ve tváři se mu žádná omluva neobjevila.
"To já se omlouvám, že jsem na vás vyslala kouzlo, ale lekla jsem se, když jsem vás viděla." Severus jen přikývl a bylo na něm vidět, že už o tom nechce mluvit.
"Je tu profesor Brumbál?"
"Ne zrovna odešel k Weasleyovým, tak do hodiny by se měl vrátit."
"Fajn, skočím si ještě do Bradavic a za chvíli se vrátím" a byl pryč. Ella ještě chvíli stála na tom samém místě a pak se vydala do kuchyně. Uvařila si horkou čokoládu a vrátila se do knihovny. Zapálila v krbu oheň, četla si a usrkávala čokoládu, tohle byla její oblíbená činnost. Stalo se to takovou její tradicí vždy když šel Harry spát, ona tu ještě dlouho do noci posedávala.
Ani nevěděla jak dlouho tam tak seděla, když se z haly opět ozvalo PRÁSK. Tentokrát už se ani neobtěžovala vstát, ale jen zvolala
"Profesore?" a otočila se ke dveřím, kde se po chvíli objevila jeho hlava.
"Ano jsem to já" řekl jen a chvíli na ni mlčky hleděl. Potom popošel blíž.
"Albus se ještě nevrátil?" Odpovědí mu bylo jen zavrtění hlavou. Sev popošel blíž a sedl si do křesla naproti ní.
"Co to čtete?"
"Ale, jen se probírám různými kouzly, dědeček chce, abych nastoupila na post učitele OPČM." Sotva to dořekla zpozorovala, že sebou Severus trhl.
"Promiňte profesore, vím, že byste o to místo stál vy."
"Jak jste na to přišla?" přerušil ho jeho příkrý hlas. Ella se na něho trochu nejistě usmála a potom promluvila.
"Každý ví, že o post učitele OPČM usilujete už roky. Víte klidně bych vám to místo nechala, kdyby to znamenalo, že se na mě přestanete tak mračit, ale nemohu. Potřebuji zůstat ve škole i po jejím absolvování. A abych učila místo vás lektvary to nepřipadá v úvahu,to jistě uznáváte sám. Na lektvary jste tu odborník vy." Severus jí chvíli mlčky pozoroval.
"Na lektvary opravdu nemáte kvalifikaci, ale máte ji na OPČM?" V jeho hlase bylo znát tolik pochybností, až to Ellu zamrzelo.
"Omlouvám se" řekl Sev, když si toho všiml.
"Když se vrátím ze setkání, nemám moc dobrou náladu." Ella jen přikývla, ale nic na to neřekla. Sklopila pohled opět do knížky, ale nebyla schopna něco přečíst. Cítila na sobě jeho oči. Když asi po dvou minutách opět vzhlédla, setkala se s jeho upřeným pohledem. Chvíli se jeden na druhého dívali dokud Severus nepromluvil.
"Co vlastně dělá Albus u Weasleyových?"
"Šel doprovodit Harryho, který tam na týden zůstane a prý si s nimi potřebuje promluvit." Ella se podívala na velké stojící hodiny u dveří a odložila knížku.
"Pokud mě teď omluvíte, půjdu chystat večeři, dědeček by se měl za chvíli vrátit, říkal, že do večeře bude určitě zpět." Vstala a vydala se do kuchyně následována Severusem, který se zvedl hned po ní.19.kapitolka
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 grygy grygy | 11. června 2009 v 19:52 | Reagovat

jakto že se vrátil ze setkání když už byl u voldyho dávno prozrazenej?
:-x

2 schali schali | E-mail | 13. června 2009 v 21:49 | Reagovat

[1]: :), v další kapitolce je to celem vysvětlené...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama