Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 16

6. října 2008 v 20:54 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

Zbytek školního roku probíhal v poklidu. Většinu studentů mrzelo, že se nekonal žádný souboj, ale nic s tím nenadělali. Ella jako předtím trávila volný čas s Harrym a jeho přáteli. I když si to sama nechtěla připustit, večerní tréninky se Severusem jí chyběly.
Začal se pomalu blížit OVCE. Ella cítila, že už lépe být připravená nemůže a to jí potvrdil i dědeček, ale nervózní byla pořád. Od toho dne kdy se měl konat ten souboj už Ella neměla žádné vidění. Nevěděla zda má být ráda a nebo se obávat, co bude následovat. Vždy když neměla dlouhou dobu žádné to její vidění, tak se potom stalo něco zlého. Jenom doufala, že tentokrát to bude jiné.
Jak Brumbál předpokládal složila Ella OVCE na vynikající, byl na ní pyšný. Posledního večera přišla Ella za dědou do pracovny.
"Tak co, už jsi sbalená?"
"Ano jsem, ale nevím kam o prázdninách půjdu." Brumbál se na ni nechápavě podíval.
"Kam bys asi jela, ke mně přeci." Prohlásil jako naprostou samozřejmost.
"A nebudu ti tam vadit? Chtěla jsem se o prázdninách sejít s Harrym."
"Proč bys mi tam proboha měla vadit? A s Harrym se sejdeš, to si piš." Řekl tajuplně. Nechal chvíli Ellu přemýšlet jak to myslel, ale nakonec jí to prozradil.
"Harry totiž jede taky k nám. Není už důvod, aby byl u mudlů, když ty jsi taky jeho příbuzná. Rodinnou ochranu bude mít i u tebe." Ella chvíli seděla a snažila se v hlavě všechno srovnat. Potom vyskočila a vrhla se dědovi kolem krku.
"To myslíš vážně? Dědečku to je paráda,Harry bude nadšený." Řekla a vtiskla mu pusu na tvář.
"Musím mu to hned říct" řekla a rozběhla se ke dveřím. Ve dveřích se ještě otočila, znovu řekla
"Děkuji" a už byla pryč. Brumbál seděl za svým stolem a už se těšil na prázdniny. Většinou byl ve škole, protože doma by byl sám, ale teď, když tam bude mít Ellu a Harryho. Těšil se jak si to spolu užijí.

Ella rychle proběhla celý hrad až konečně stála před portrétem Buclaté dámy.
"Heslo" zahalekala.
"Buclatá dámo, mohla byste mi zavolat Harryho Pottera?" zeptala se Ella. Buclatá dáma se na ni naštvaně podívala, ale nakonec ze svého obrazu zmizela. Po chvíli byla zpět a za nedlouho se portrét otevřel a v něm stál Harry.
"Ahoj, děje se něco?"
"Ahoj, ne neděje, jenom s tebou potřebuji mluvit." Řekla a upřeně ho pozorovala. Harry se slovy "tak pojď dál" ustoupil a nechal Ellu vstoupit.
"Ello" uvítaly jí radostné hlasy Hermiony a Rona. Ella si sedla k nim do křesel naproti krbu. Byla ráda, že ve Společenské místnosti jsou sami, nerada by, aby je někdo slyšel.
"Tak co Harry, už jsi sbalený na prázdniny."
"Jo," prohlásil trochu nabručeně, Ella se na něho usmála.
"A co bys řekl tomu, že bys ses přestěhoval ke mně? Tedy ke mně a dědečkovi u kterého budu o zítřka bydlet." Harry vypadal šokovaně, asi se mu moc nechtělo tomu věřit. Hermiona s Ronem se usmívali a pozorovali jeho reakce.
"To myslíš vážně? A co na to Brumbál?"
"Co on na to? On to sám navrhl," řekla s úsměvem.
"Ale já myslel, že musím do plnoletosti zůstat u Dursleyových."
"No přesněji to je, že musíš zůstat u příbuzných kvůli ochrannému kouzlu, ale nezapomeň, že já jsem taky tvoje teta."
"Takže je to pravda? Nebudu se k nim už muset vracet?" zeptal se znovu Harry. Elle bylo jasné, že potřebuje mít jistotu.
"No vracet na prázdniny ne, ale měl bys ses tam zítra objevit a říct jim, že už se nevrátíš."
"Jo jasně."
"Ale neboj, já půjdu s tebou, ještě se domluvím zítra s dědou, jak přesně to bude, ale určitě, pokud tam budeš muset, půjdu s tebou," řekla rozhodně Ella. Dál už jen vymýšlela co budou o prázdninách dělat a Harry se poprvé na prázdniny těšil. Domluvili se s Ronem a Hermionou, že je určitě musí přijet navštívit. Zatím se nedomluvili na přesné datum, protože nevěděli ani kde vlastně Brumbál ten dům má, ale rozhodli se, že se určitě uvidí. Když Ella od nich odcházela bylo už dosti pozdě večer. Naštěstí věci už měla zabalené tak se šla jen rychle umýt a zalehla. Než usnula, představovala si jak to asi u dědy vypadá.


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama