Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 14

6. října 2008 v 20:53 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

Severus stál v učebně a díval se na dveře, kterými před chvíli Ella odešla.
,Měla pravdu, opravdu jsem to dnes přehnal,' napomínal se v duchu. Stále musel myslet na Voldemorta, jak ji skoro zabil.
,On ji opravdu skoro zabil, ale tobě se to dnes taky skoro povedlo,' ozvalo se jeho druhé já.
,Měl bych se jí omluvit. Jo a bude si myslet, že jsem změkl, nic, nechám to jak to je!'rozhodl se a přešel ke svému stolu.

Od toho dne, co ji Severus při tréninku málem zabil už vše probíhalo celkem normálně. Severus se začal opět soustředit a Ella se zlepšovala, pokud bylo ještě v čem. Od toho nešťastné dne spolu skoro nemluvili, pouze trénovali a vypadalo to, že jim to oběma vyhovuje. Ale opak byl pravdou, to Ella cítila vždy, když byla s ním o samotě.
Každý den po škole trávila Ella s Harrym a jeho kamarády. Buď jim pomáhala s učením a nebo si jen povídali. Stali se dobrými přáteli. Harry se začal sbližovat s Brumbálem. Ella trvala na tom, že když už je Harry její synovec tak by Brumbál s Harrym měli mít k sobě trochu blíž. Bylo vidět, že ani jednomu to není nepříjemné. Harry vypadal obzvláště šťastně, konečně měl rodinu.

Když zbývaly pouhé dva dny do soutěže, začínala být Ella obzvláště nervózní. Nemohla se skoro na nic soustředit. Naštěstí jako soutěžící měla ty dva dny volno na přípravu. Trénovala o to více, dokonce i sama, ale hlavně se Severusem se začali scházet častěji, vždy když neměl hodinu spolu trénovali. Oba chtěli, aby Bradavice vyhrály a tak vzájemné sympatie či antipatie šly stranou. Když zbýval pouhý den do zahájení soutěže, objevili se na hradě vybraní studenti z Kruvalu. Soutěžící, který se měl utkat v souboji s Ellou byl asi o dvě hlavy vyšší a sotva ho Ella uviděla pocítila závan strachu. Neuměla to popsat, ale Jason, její protivník, v ní vzbuzoval divné pocity.
,To je jen nervozita,' přesvědčovala sama sebe, ale moc jí to nešlo. Když se posledního večera chystala za Severusem, aby mu za všechno poděkovala zjistila, že v kabinetu není sám. Dveře byly pootevřené a tak slyšela každé slovo.
"Co chceš Jasone?" promluvil Severus
"Já nic" uslyšela jiný hlas.
"To Pán zla chce tebe a já budu ten kdo mu tě dovede," zasmál se Jason. Až Elle naskočila husí kůže.
"Jenom co skončí ta stupidní soutěž a já tu mudlovskou šmejdku zabiji, tak si to přijdu vyřídit s tebou." Uslyšela a bylo jí jasné, že jejich rozhovor skončil. Ella rychle odskočila ode dveří a schovala se do výklenku u okna. Naštěstí byl ve tmě a tak doufala, že ji neuvidí. Když viděla, že kolem ní prošel, chvíli ještě počkala a vystoupila ze stínu.
"Kdo je to?" uslyšela jeho hlas za sebou. Polekaně se na Severuse otočila a sotva mu stanula tváří v tvář, zase se jí zatočila hlava.
Ležela na něčem chladném a cítila, že s ní někdo třese. Polekaně otevřela oči a pokusila se posadit, ale narazila do muže, který se nad ní skláněl.
"Jak je vám?" zeptal se Severus. Ella se na něj podívala, ale nakonec odvrátila hlavu jinam a pokusila se vstát. Trochu se jí pořád točila hlava a z toho, co zrovna viděla jí bylo špatně. Ella se na něj otočila, ale na jeho otázku mu neodpověděla.
"Profesore, mohla bych si někde umýt obličej?" zeptala se a z hlasu byla slyšet únava. Severus jen přikývl a vydal se zpět do kabinetu. Ella ho následovala, ale daleko pomaleji, nebyla si sama jistá jak dlouho ji ještě nohy udrží. Severus se nezastavil v učebně a pokračoval do svých soukromých komnat.
"Tady je koupelna," prohlásil, když se konečně Ella objevila ve dveřích. Ta jen přikývla a prošla kolem něj do dveří, které jí otevřel. Pustila si studenou vodu a umyla si obličej. Cítila se neuvěřitelně slabá a přesně věděla co je toho příčinou. Asi po pěti minutách konečně vyšla ven a našla Severuse jak s ustaraným obličejem pozoruje dveře ve kterých se zrovna objevila. Ella se nezmohla na slovo a tak kolem něho chtěla jen projít, ale on ji chytil za ruku.
"Co je vám?" zeptal se, ale ruku jí nepustil.
"Nic" řekla a snažila se mu vyprostit.
"Nevěřím Vám, vy jste nás slyšela?" zeptal se, ale věděl že je to pravda, musela je slyšet. Když vystoupila s toho stínu jako první se podívala do chodby kudy Jason odešel. Ella se mu vytrhla a otočila se k němu.
"Ano slyšela, stačí?"
"A proto jste omdlela?" zeptal se.
"Ne proto ne," zašeptala a znovu se otočila k odchodu.
"Tak proč?" zeptal se dřív než stihla dojít ke dveřím.
"Vím, že vy tomu, co vám řekl nevěříte," zašeptala tak, že ji sotva slyšel a navíc stála ještě pořád čelem ke dveřím a k Severusovi byla otočená zády.
"Ale měl byste, Jason svoji výhružku splní," znovu jen zašeptala, dál už nebyla schopna slova, po tváři jí začaly stékat slzy. Věděla, že se jim nepodaří tomu zabránit, nešlo to. Znamená to, že ona při turnaji zemře a Severus umře chvíli po ní.
,Asi je to můj osud pomyslela si. Když mě Voldemort nemohl zabít protože mě Severus zachránil, teď za to zaplatíme oba.' Vydala se zpět do učebny, ale když došla ke dveřím zjistila, že jsou zamčené. Otočila se zpět k jeho soukromým komnatám a zjistila,že Severus stojí ve dveřích.
"Mohl byste mě pustit?" zeptala se.
"NE, musíte mi něco vysvětlit. Posaďte se!" Ella v jeho tónu slyšela rozkaz, nemohla vzdorovat, pořád se cítila slabá a navíc to, co viděla jí úplně vykolejilo.
"Jak to myslíte, že svoji výhružku splní?" zeptal se hned jak si sedl za stůl. Ella se na něho chvíli jen dívala, nevěděla zda mu to má říct a hlavně nevěděla jak. Potom se rozhodla.
"Podívejte se mi do hlavy!" řekla a otevřela mu svoji mysl, ale jen na tu jednu vzpomínku, kdy měla to vidění. Nechtěla, aby viděl něco jiného. Severus se chvíli rozmýšlel, ale když zjistil, že má mysl skutečně otevřenou lehce do ní pronikl. Netrvalo to dlouho a z její mysli zase pěkně vypadl. Chvíli ji beze slova pozoroval.
"To jste viděla jak jste omdlela?"
"Ano," řekla, ale pohled upírala na své ruce.
"No myslím, že toto sami nevyřešíme, měli bychom jít za Brumbálem." Najednou na něho Ella upřela své oříškové oči.
"Myslíte, že nám děda pomůže?" řekla a ani si nevšimla, že řekla děda a ne Brumbál, ale Severus to nekomentoval.
"On je jediný, kdo nám může pomoci."

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Corp Corp | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 14:40 | Reagovat

Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci, takže díky za info:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama