Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 9

26. září 2008 v 16:11 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

Ella se probudila a cítila se špatně. To, co se stalo včera, to, co viděla na ni doléhalo čím dál víc. Moc se jí nechtělo, ale nakonec vylezla z postele, začala se oblékat a nakonec zamířila do velké síně na snídani. Jelikož pořád ještě byly vánoční prázdniny, ve velké síni byl stále jeden společný stůl. Zase na ni zbylo jediné volné místo. Opět seděla naproti Brumbálovi,vedle Severuse a profesorky McGonagalové.
"Dobré ráno," řekla, když si sedala. Všichni přítomní jí odpověděli, kromě Severuse, který pouze kývl hlavou. Když dosnídali začali se opět všichni rozcházet, u stolu zůstali jen Harry, Hermiona, Ron, Ella a Brumbál, který stále popíjel své kakao.
"Harry?" začala Ella a čekala dokud se na ni její synovec neotočí.
"Tak kdy vyrazíme do těch Prasinek?"
"No můžeme klidně hned," řekl trochu až moc nadšeně. Ella se usmála.
"Hermiono, Rone půjdete taky?"
"Pokud můžeme," řekla Hermiona s otázkou směřovanou na Brumbála. Ella si domyslela, že s Harrym o tom již mluvili. Brumbál si všiml, že se na něho Hermiona dívá a tak se usmál.
"Ale jistě, že můžete. S Ellou jsme o tom včera mluvili. Můžete jít všichni, ale budu rád, když budete do oběda zpátky, abych se o vás nemusel bát." Všichni začali horlivě přikyvovat, jen Ella to řekla nahlas.
"Ano budeme. A teď se běžte nachystat, ať můžeme jít." Sotva to řekla, trojka okamžitě zamířila do společenské místnosti. Ella zůstala sedět.
"Jak ses vyspala?" zeptal se Albus a sledoval svoji vnučku.
"Děkuji dobře, byla jsem opravdu unavená, jak jsem lehla už jsem nevěděla o světě." Albus se najednou zamračil.
"Elli,vůbec se mi nelíbí, že takhle omdléváš. Nešlo by s tím něco udělat?"
"Dědečku, víš dobře, že nešlo. Pokud mi nemíníš vzít mé schopnosti a to ti nedovolím, alespoň dokud nebude Voldemort poražen."
"Tak fajn, jen jsem to zkusil," chvíli seděli mlčky, dokud do síně opět nevešel Harry. Ella se usmála, rozloučila se s Brumbálem a šla za Harrym. Když vyšla z Velké síně, viděla, že už na ni čeká i Hermiona s Ronem. Ella mávla hůlkou a přes ruku najednou měla kožich, který si beze slova oblékla.
"Tak můžeme jít," řekla a vedla je směrem do Prasinek. Za celou dobu nepromluvili ani slovo, dokud nepřekročili školní pozemky. Pak Mia s Ronem přidali do kroku a dopřáli jim malé soukromí, Ella to ocenila.
"Opravdu jsem ráda, že jsi souhlasil, abych ti mohla všechno vysvětlit."
"A proč bych nesouhlasil? Jsi moje teta a konečně mám nějakého normálního příbuzného," řekl a usmál se. Ella to nevydržela a řekla to, co měla v hlavě už tak dlouho.
"Jsi tak neuvěřitelně podobný Lily. Ten úsměv, oči. Jsme ráda, že tě mám." "Ello, řekneš mi co se vlastně stalo? V tom dopise jsi toho moc nenapsala."
"Jistěže řeknu, proto jsme tady." Ella chvíli mlčela, musela přemýšlet čím vlastně začne.
"Harry, můžu ti říct jedno malé tajemství, ale slib mi, že dokud si to nebudu přát neřekneš to ani těm dvěma."
"Jistě," řekl Harry po chvíli zaváhání.
"Můj otec si vzal jistou Elizabeth, z velmi mocné kouzelnické rodiny." Tady se na chvíli odmlčela, ale nakonec se rozhodla pokračovat.
"Ta rodina se jmenuje Brumbálova." Řekla a čekala, reakce se dostavila celkem okamžitě.
"Moment, takže tím chceš říct, že tvoje máma je příbuzná s profesorem Brumbálem?"
"Ano, moje máma byla dcerou Abuse Brumbála." Harry se zastavil a nevěřícně na ni koukal.
"Takže profesor Brumbál je tvůj dědeček? A ví to?" Ella se taky zastavila a vpíjela se do něho očima.
"Ano Harry, dědeček to ví. Řekla jsem skoro všechno."
"Jak to myslíš skoro?" Ella se otočila a dala se zase do kroku a tím Harrymu naznačila, že budou pokračovat v chůzi.
"Víš Harry, po své babičce z otcovy strany jsem zdědila schopnosti, něco jako jasnovidectví. Díky těmto schopnostem vím, co musím udělat. Prostě vím něco, co by ale mého dědečka zarmoutilo, něco co se nesmí dozvědět dokud nebude ta pravá chvíle."
"O co jde?" zeptal se starostlivě Harry.
"Víš, tohle ti nemůžu říct. Ale dozvíš se to a myslím, že už velice brzy," řekla a v hlase jí byl znít smutek, jenom doufala, že si toho Harry nevšiml.
"No, ale to jsme krapet odbočili, vrátíme se zpět k tomu hlavnímu. Když mi byly asi 4 roky, měla jsem sen o Lily. Říkala mi, že se o tebe mám postarat, že ona k tomu už nedostane příležitost. Moc jsem nechápala oč jde, ale slíbila jsem jí to. Když jsem se probudila, zjistila jsem, že Lily a James zemřeli. Dlouho mi trvalo, než jsem se s toho vzpamatovala. Když mi bylo deset zemřel mi otec a mě vychovávala jen babička, která o tobě ani Lily nevěděla. Tehdy jsem nevěděla jak se o tebe postarat a tak jsem tě chodila kontrolovat. Když jsi nastoupil do Bradavic najednou to pro mě bylo všechno lepší. Měla jsem tě na očích a mohla plnit to, co jsem slíbila Lily."
"Takže ty jsi chodila do Kvikálkova a kontrolovala jsi mě?" Ella se usmála, tenkrát si připadala tak důležitá, byla ještě dítě, ale měla tak důležité poslaní.
"Ano, chodila jsem tam každý víkend, když jsem nebyla ve škole. Bylo to docela těžké se vytratit na tak dlouho, aby neměla babička strach. Tolik jsem chtěla abys vyrůstal u nás, ale tenkrát jsem byla dítě a babička by asi neunesla zprávu, že je vlastně prababička."
"Elli, já ti nic nevyčítám, chápu, že jsi se o mě nemohla starat, vždyť jsi jen o 3 roky starší, to po tobě ani nikdo nechtěl." Ella se na něho vděčně usmála. Najednou se jí sevřel žaludek.
,Nééé !' vykřikla v duchu.
"Hermiono, Rone! Pojďte okamžitě k nám!" vykřikla na ty, co byli kousek před nimi. Když zaslechli tón jakým to řekla, rychle se k ní vydali. Sotva k nim došli Ella už měla v ruce hůlku. Něco zamumlala a kolem nich se utvořil ochranný kruh. Ella z něj ovšem vystoupila, Harry na ni zmateně hleděl.
"Co to děláš?"
"Teď není čas. Víš jak jsem ti říkala, že se má stát něco, co dědečka zarmoutí, nastalo to. Harry, musíte se okamžitě vydat zpět do Bradavic, kouzlo vás bude chránit dokud se nedostanete na školní pozemky. " Jakmile to dořekla, najednou se kolem nich začali z ničeho nic objevovat smrtijedi.
"Běžte!" vykřikla zoufale a smrtijeda, co jim stál v cestě odhodila. Najednou se všichni smrtijedi obrátili na Ellu, protože jim došlo, že Harry se chráněný.
"Rychle!" vykřikla znovu, když se nehýbali.
"Musíme jít, musíme to někomu říct." Začala Hermiona, ale Harry se stále nevnímal. Ella zrovna bojovala se dvěma smrtijedy najednou. Najednou se rozhodl, že má Hermiona pravdu, musí to někomu říct a Harry věděl komu.
"Rychle" vyhrkl a dali se do běhu. Ella měla pravdu, kouzlo je chránilo dokud se neobjevili na školních pozemcích.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama