Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 5

21. září 2008 v 15:35 | Schali |  Brumbálova vnučka
Tako kapitola je trošku krátká,ale snad se vám bude líbit. Komentáře uvítám :)


za beta-read děkuji Lianell

________________________________________

Ella se znovu objevila v ředitelně a bylo vidět, že už na ni ředitel čeká. Usmál se a pokynul jí, aby si sedla.
"Nic ti neřekl, že?" zeptal se, i když věděl, že má pravdu. Ella mu to potvrdila přikývnutím.
"Co se mu stalo? Zrovna jsem šla za tebou, protože jsem cítila, že je v nebezpečí a sotva otevřu dveře, tak on tu leží na zemi," cítila, že se jí začaly třást ruce a tak je složila do klína.
"Jak jsi to myslela, že jsi cítila, že se něco stalo?" zeptal se zvědavě.
"No už asi dva dny jsem cítila, že je něco v nepořádku. Věděla jsem, že se mu něco stalo, ale až dnes jsem se odvážila a přišla za tebou."
"Elli, tohle je neobyčejná schopnost." řekl a usmál se, najednou zvážněl a Ella pochopila, že jí chce říct co se stalo. Napjatě čekala.
"Jak jsi řekla, před dvěma dny zjistil Voldemort, že je Severus můj špeh. Nějak nechápu, proč ho hned nezabil, ale mučil ho. Dnes se mu podařilo utéct, Voldemort nejspíše podcenil jeho síly, naštěstí. " Ella přikývla, ale nevěděla co na to říct. Takže Severus byl jeho špeh, její děda vsázel jeho život jen na to, aby se něco dozvěděl, to snad ne.
"Elli, vím že bys mě teď nejraději uškrtila, ale věř, že se Severus nabízel sám. Má s Voldemortem nevyřízené účty a tak jenom přivítal, když jsem ho o to požádal."
"Jistě dědečku, já to jen nemůžu pochopit, ale věřím, že k tomu máte, tedy jste měli pádný důvod." Brumbál jenom přikývl.
"Co mu vlastně Voldemort dělal?" zeptala se a bojácně vyslovila jeho jméno.
"Zkoušel od Severuse zjistit co mi všechno prozradil. Sídlo Fénixova řádu a kouzla, kterými jsou chráněny Bradavice. " Ella jen přikývla, nemusela se ptát jestli mu něco z toho řekl, věděla, že Severus by raději zemřel, něž někoho, hlavně Brumbála zradil.
"Elli, teď mě tak napadá, kdy chceš říct Harrymu, že jsi jeho teta?" zeptal se a byl rád, že odpovědí svolila ke změně tématu.
"Nevím, musím si to promyslet. Bojím se, že mě odvrhne, protože jsem se o něho nestarala."
"Ale Elli, jak by tě mohl odvrhnout, pochopí, že jsi byla ještě mladá, vždyť jsi jen o 4 roky starší," utěšoval ji.
"Jenom mě udivuje, že můžeš být tak podobná Elizabet a přitom některé rysy máš stejné jako Lily," usmál se zamyšleně. Elli tohle zjištění potěšilo.
"Jsem ráda, že se podobám mamince i sestře," usmála se na něho. Chvíli tam seděli potichu, ani jeden nepromluvil, když se najednou Elli podívala na hodinky.
"Měla bych jít. Pomoci mu s tím lektvarem," řekla a vstala.
"Ahoj dědečku," usmála se a tentokrát odešla dveřmi. Potřebovala chvíli přemýšlet a cesta do sklepení jí tu chvíli poskytne. Začalo ji na Severusovi záležet, a to až moc. Bála se toho co k němu začala cítit, ale nejvíce se bála o něho. Pokud by Severus zjistil, co Ella musí udělat určitě by jí v tom zabránil a to nemohla dopustit.
"Musím se tomu citu bránit" rozkázala sama sobě, "jinak bych mohla přijít o všechny, které miluji".

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama