Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 4

21. září 2008 v 15:34 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-red děkuji Lianell

________________________________________

Čím víc se přibližovaly Vánoce, tím větší měla Ella strach. Věděla, že se Severus má vrátit až těsně kolem Vánoc, ale cítila, že se něco stalo. Každý den odpoledne trávila se svým dědou. Povídali si a Ella cítila, že má zase rodinu. Ovšem myšlenky na Severuse ji zabíraly zbytek času.
Když už nastal Štědrý den, nevydržela to a vydala se do ředitelny.
"Musím se zeptat dědečka co je se Severusem" rozhodla se.
"Čokoládové žabky" oznámila chrliči, který hlídal vchod do ředitelny. Netrpělivě vyběhla schody a stála před dveřmi. Zaklepala a než stihl kdokoli odpovědět otevřela dveře. Najednou v nich přimrzla. Ten výjev co měla před sebou jí dočista vyrazil dech. Albus klečel na zemi, byl k ní otočený zády, ale viděla, že musí klečet u nějakého těla, viděla nohy.
"Dědečku?" zašeptala a postoupila k němu. Albus se otočil v očích děs.
"Ello, rychle použij krb a přiveď madame Pomfreyovou," řekl a zatímco mluvil, Ella zírala na muže u kterého klečel. Když se na ni Albus otočil, konečně uviděla do tváře muži.
"Severus?" zašeptala a najednou se cítila slabá.
"Elli, rychle" Ella už na nic nečekala, vhodila do krbu letax a už byla na ošetřovně. "Madame Pomfreyová?" vykřikla a čekala odkud vyjde.
"Co se děje?"
"Rychle madame, profesor Snape je v ředitelně, zraněný, máte hned přijít," řekla a sledovala jak madame Pomfreyová vyběhla k ošetřovny. Ani ji nestačila zadržet, mohla přeci použít krb. Ella přešla tedy znovu ke krbu a vhodila do něho letax, který si schovala v ruce.
"Co se stalo?" zeptala se vyděšeně sotva se objevila v ředitelně. Dědeček se k ní znovu otočil, ale tentokrát to nebyl on, kdo promluvil.
"Nic slečno a neměla byste být na koleji?" ozval se ledový hlas s křesla opodál.
"Ne neměla Severusi" zastavil jeho proslov Albus. Ella se na něho usmála a přešla k němu. Ten jí zezadu objal, ale stále koukal na Severuse.
"Co to..." ale nestihl to doříct, protože se ve dveřích objevila madame Pomfreyová. Brumbál nenápadně sundal ruce z Elly, aby si toho nevšimla. Netoužil, aby to věděl celý hrad, Severus si to nechá pro sebe, o tom byl přesvědčen.
"Profesore co se stalo?"mzeptala se madame Pomfreyová po tom, co pozdravila Brumbála.
"To není zase tak moc důležité" odpověděl jí záhadně Brumbál a nevšímal si zvědavého pohledu své vnučky.
"Poppy, Severus má hlubokou ránu na břiše, mohla by ses na ni podívat?"
"Jistě," odpověděla a čekala dokud si Severus ránu neodkryje. Tomu se, ale moc nechtělo v přítomnosti žákyně a zvlášť žákyně, na kterou celý týden nemohl zapomenout. Nakonec tak ale učinil a sledoval vyděšený výraz v její tváři.
"Profesore?" zeptala se Ella zatímco ho madame Pomfreyová vyšetřovala. Severus jen zavrtěl hlavou, jako, že jí do toho nic není. Obrátila se tedy na Brumbála.
"Potom ti to povím" usmál se a pohladil jí po tváři. Tolik mu připomínala Elizabet. Nikdo z těch dvou si nevšiml vražedného pohledu, který na ně vrhl Severus.
"No, rána je způsobená silným kouzlem černé magie" promluvila Popy a Severus jen přikývl.
"Na tohle nemám žádná kouzla" řekla smutně.
"Vnitřní zranění, polámaná žebra, to všechno jsem Vám již zahojila, profesore. Ale s tou ránou si nevím rady." Severus přikývl a Brumbál jí poděkoval a to bylo pro Popy znamení, že se má vzdálit. Sotva odešla Brumbál se zavrtal pohledem de Severuse.
"Severusi, budeš si muset připravit lektvar. Ale nejspíše budeš potřebovat pomoc," řekl a hlavou ukázal na Ellu.
"Ale pane řediteli,.." chtěl protestovat, ale pohled, který na něho Albus vrhl byl tak přísný, že okamžitě zmlknul.
"Nemáš dost sil vařit lektvar a Ella ti jistě ráda pomůže." Podíval se na svou vnučku, byla v šoku, to poznal, ale nakonec přikývla.
"Elli, pomoz prosím Severusovi do jeho komnat a pokud ti sám nepoví co se stalo, tak se sem zase vrať," Ella znovu přikývla a zamířila k Severusovi, ten vypadal pěkně v šoku. Ella na nic nečekala, sklonila se k Severusovi a pomohla mu vstát. Usoudila, že nejlepší bude použít opět letax, jinak by je někdo mohl vidět, cesta z ředitelny do sklepení je přes celý hrad a to nechtěla riskovat. Pomohla mu do krbu, nabrala si letax a naposledy se usmála na dědečka, než spolu zmizeli.
Když se objevili ve sklepení, rychle se od ní Severus odtrhl
"Nepotřebuji pomoc, můžu chodit sám," vyštěkl a trochu vrávoral, když zamířil k posteli, naštěstí tam došel. Elle bylo jasné, že se předtím nechal odvést jen proto, že tam byl děda. Zamířila k němu, ale zastavila se v dostatečné vzdálenosti. Čekala, že Severus něco řekne, ale ten zarytě mlčel. Ella si povzdechla rozhodnutá, že musí zpět za dědou.
"Profesore, kdy Vám mám přijít pomoct s tím lektvarem?" zeptala se a odpovědí jí byl jeho ledový pohled.
"Slečno, věřte, že kdybych se necítil tak mizerně, těžko bych potřeboval pomoc s jakýmkoli lektvarem. Přijďte tak za hodinu, potřebuji se dát trochu do hromady a pak vám řeknu postup toho lektvaru," sotva do dořekl bylo Elle jasné, že skončil. Jen přikývla a aniž by se zeptala, přešla ke krbu.
"Ředitelna," zvolala a pohltily ji zelené plameny. Severus ležel na posteli a jen se za ni díval.
,Co se to tady děje?' ptal se sám sebe. Ale odpovědi se nedočkal.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama