Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 13

26. září 2008 v 16:13 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________


Ella zůstala na ošetřovně ještě další týden. Ale když začala škola, trvala na tom, že už je zdravá a Popy ji neochotně propustila. Ella protrpěla celý den výuky a poslední hodinou byly lektvary.
"Snape je dnes nějaký divný," napadlo Ellu. No, možná se mi to jenom zdá. Napomenula se v duchu. Když skončila hodina, která většině studentů jako vždy přišla neskutečně dlouhá, okamžitě se třída vylidnila. Zůstala jen Ella, zamířila ke Snapovi, který seděl za svým stolem.
"Profesore, chci se zeptat jestli dnes platí ten výcvik." "Pokud se na něho cítíte, tak platí," řekl nevrle a Elle bylo jasné, že se nemýlila. Severus měl dnes opravdu špatnou náladu. Vzala si tedy věci a radši se z jeho blízkosti vzdálila. Rozhodla se zamířit k Brumbálovi. Lektvary byla poslední hodina, takže už měla volno. Najednou stála před chrličem.
"Čokoládové žabky" pronesla, ale chrlič se nepohnul.
"Ale ne, děda změnil heslo, co teď?" ptala se sama sebe. Najednou ji něco napadlo. Nebyla si jistá jestli ji uslyší, když k němu vyšle myšlenku. U Severuse tenkrát na večeři si byla jistá, že ji uslyší, sám jí říkal, že její nitrobranu bude testovat, takže věděla, že každou uvolněnou myšlenku zachytí, ale u dědy si tím jistá nebyla. Ale nic jiného jí nezbývalo, když se chtěla dostat nahoru.
"Dědečku" řekla a soustředila se na Brumbála.
"Ano?" ozval se jeho hlas v její hlavě.
"Díky bohu, že jsem se s tebou spojila. Jsem dole a nemůžu se přes chrliče dostat za tebou. Ty jsi změnil heslo?" Chvíli bylo ticho, až si myslela, že se spojení přetrhlo nebo se jí to jen zdálo.
"Heslo je Elleanor, potom ti to vysvětlím," řekl a spojení se přerušilo.
"Elleanor" pronesla trochu nejistě Ella, ale když viděla, že chrlič ustoupil stranou a odkryl schody vyrazila po nich. Jemně zaklepala a hned vešla, přeci jen ji děda očekával.
"Ahoj" pozdravila a zamířila ke křeslu.
"Ahoj, tak jak ti je?"
"Už dobře, ale co to bylo s tím heslem, jak to, že tam máš mé jméno? Co profesoři?"
"Jsem asi první ředitel, co má ke své pracovně dvě hesla. Heslo Elleanor jsem zprovoznil před týdnem, když jsi ležela na ošetřovně. Znáš ho akorát ty a Harry. Totiž, abys to pochopila, když mi chtěl Harry oznámit, co se ti stalo, nedostal se přes heslo nahoru a tak jsem vymyslel jedno, co se nebude měnit, ale vědět o něm bude jen málo osob. Respektive jen vy dva." Řekl a usmíval se, Ella mu úsměv oplatila.
"Jsem tak rád, že jsi už v pořádku" začal zničehonic Brumbál.
"Tak to já taky." Chvíli si ještě tak povídali v podstatě o ničem. Ella mu vyprávěla o dnešním dni ve škole a také o tom, co si řekli s Harrym tenkrát v Prasinkách a Brumbál poslouchal. Vypadal, že ho to velice zajímá a opravdu tomu tak bylo. Když se blížil čas večeře, tak se Ella rozloučila, chtěla si ještě odnést věci do pokoje. Potom zamířila na večeři. Když se začala síň vyprazdňovat, všimla si Ella, že známá trojka stále sedí na místech, zamířila tedy k nim. Sedla si vedle Harryho, Mia s Ronem seděli naproti.
"Ahoj" pozdravila s úsměvem.
"Ahoj, jak ti je?" zeptal se hned Harry. "Už dobře. Byli jste stateční, chvíli jsem myslela, že ani neodejdete když se tam ti smrtijedi ukázali."
"No já ani nechtěl," řekl hned Harry," ale pak jsem si uvědomil, že my bychom ti stejně nepomohli a tak jsme radši utíkali pro pomoc. Ale když jsme tam s profesorem Brumbálem a Snapem přišli už jsi tam nebyla." Řekl smutně Harry.
"Ale není proč se trestat, všechno dopadlo dobře. Už jsem zase zdravá," řekla a podívala se na hodinky.
"Teda zatím" prohlásila žertovně, "za chvíli mám hodinu s profesorem Snapem."
"A jak ti to jde? Myslíš, že tentokrát Kruval porazíme?" zeptala se Hermiona s nadějí v hlase. Ella se od srdce zasmála.
"Tak to nevím Mio, ale opravdu pro to dělám všechno co můžu." Ella tam s nimi ještě chvíli seděla, ale nakonec usoudila, že bude lepší jít, už tak měl Severus špatnou náladu, nechtěla to schytat kvůli tomu, že by přišla pozdě.

Ella stála proti svému profesorovi a jen tak tak se bránila kletbám, které na ni vrhal. Ani mu to nestihala oplácet.
"Dnes musí být opravdu bez nálady," pomyslela si. Metal jednu kletbu za druhou až už Ella nemohla a jedna kletba ji zasáhla do hrudi. Přeletěla celou místnost,narazila na stěnu a zhroutila se na podlahu.
"Slečno Foxová, Ello?" zaslechla jakoby z dálky.
"Jsem v pořádku," zamumlala a otevřela oči. Severus jí chtěl pomoc vstát, ale vyškubla se mu a vstala sama.
"Omlouvám se, asi jsem to trochu přehnal."
"Trochu? Promiňte profesore, ale málem jste mě zabil," řekla vyčítavě.
"Tak to zase přeháníte, slečno."
"Když myslíte, profesore. Celou dobu jste myšlenkami někde jinde. Promiňte, ale půjdu, zřejmě jsem si narazila páteř, dojdu si na ošetřovnu." Severus chvíli nic neříkal, ale když se od něho otočila a chystala se odejít zastavil ji.
"Počkejte, lektvar vám můžu dát i já." Ellla se na něho znovu podívala.
"Děkuji, ale ne. Radši si dojdu na ošetřovnu" řekla znovu, ale tentokrát by ji už nezastavil, kdyby se znovu snažil, ale on už ji nezastavil. Ella si zašla na ošetřovnu a sotva ji dala Popy lektvar, vydala se do společenské místnosti.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama