Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 11

26. září 2008 v 16:12 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________


Severus se přemístil na Voldemortovo sídlo, děkoval bohu, že ho třeba nenapadlo sídlo přestěhovat jinam, když zjistil, že Severus zradil. Najednou se před ním objevili dva smrtijedi, ale Severus na nic nečekal, metal kolem sebe jednu kletbu za druhou a mířil do sálu, kde doufal, že najde Ellu. Když vešel do sálu Voldemort tam nebyl jen asi pět smrtijedů, kteří se ani nestihli otočit a už leželi na zemi. Severus zamířil k ženě, která byla připoutána u zdi. Kouzlem ji zbavil pout a zachytil ji dřív než stihla spadnout na zem. Vzal ji do náručí. Když ji viděl v takovém stavu, nejraději by ušetřil Potterovi starosti a Voldemorta zabil sám.
Měl štěstí, že tam v tu chvíli nebyl. Severus ji k sobě víc přitiskl a pak se s ní přemístil. Objevili se v jeho soukromých komnatách. To bylo jediné místo na hradě, kde bylo dovoleno přemísťování. A to jenom kvůli tomu, že když byl Severus špeh, tak aby nemusel pokaždé když ho Voldemort zavolá chodit za školní pozemky. Rychle s Ellou v náručí zamířil na ošetřovnu. Sotva vešel už u něho stála Poppy, ani ji nemusel volat.
"Co se stalo?" zeptala se když viděla jak je Ella zřízená. "Dostal ji Voldemort," řekl jen a položil Elli na jednu z postelí. Poppy na to nic neřekla a pustila se do jejího ošetřování. Zjistila, že na ni několikrát bylo použito kouzlo Cruciatus, měla hodně pohmožděnin, na břiše měla hlubokou řeznou ránu, zřejmě od nějakého silného kouzla. Pár zlomených žeber, zlomené zápěstí, otřes mozku a kdo ví co ještě všechno. Severus tam jen tak stál a sledoval jak Poppy Ellu vyšetřuje. Najednou si uvědomil, že by o tom měl říct Brumbálovi, ale nechtěl ji tu nechávat samotnou a tak se pouze přesunul ke krbu.
Vhodil do něho letax a vykřikl "ředitelna" strčil do plamenů hlavu, která se vzápětí objevila v krbu u Brumbála.
"Našel jsem ji, pane řediteli" řekl sotva se na něho Brumbál s Harrym, který seděl v křesle otočili.
"Je na ošetřovně a není na tom moc dobře, měli byste sem hned přijít" dořekl a jeho hlava byla pryč. Brumbál s Harrym na nic nečekali a vydali se na ošetřovnu krbem, bylo to rychlejší.
Sotva se objevili na ošetřovně padl jim pohled na dívku na posteli. Byla příšerně zřízená.
"Severusi?" zeptal se Brumbál a oči upínal na svoji vnučku.
"Našel jsem ji u Voldemorta. Poppy zjistila, že na ni několikrát použil Cruciatus. Byla připoutaná ke zdi, naštěstí tam Voldemort nebyl, jinak bych si to s ním hned vyřídil," řekl jako by nic a také pohledem spočíval na Elle, kterou Poppy stále vyšetřovala. Prováděla nad ní jedno kouzlo za druhým, nalila jí do krku několik lektvarů a asi po půlhodině prohlásila, že víc dělat nemůže, musí čekat dokud se neprobere.
Harry si přitáhl židli k její posteli a vzal ji za ruku.
"Elli, musíš se uzdravit. Vzpomínáš? Slíbila jsi mámě, že se o mě postaráš. Prosím, prober se. Nesmíš mě tu nechat samotného!" Zašeptal a z očí mu kapaly slzy. Severus stál opodál a tak slyšel každé jeho slovo.
'Tak tohle myslela, když říkala, že nesmí zklamat Lily. Měla se starat o Pottera' přemítal v duchu Severus. Z myšlenek ho vytrhl něčí hlas.
"Nikdy tě tu nenechám samotného" všichni se podívali na Ellu, která měla otevřené oči.
"Ello?" řekl Harry s Brumbálem naráz.
"Vy vypadáte jako byste viděli ducha," zašeptala a chtěla se usmát, ale tvář se jí zkroutila bolestí. Zlámaná žebra a ta rána na břiše ji neskutečně bolely.
"Proč jsi to udělala? Proč jsi nešla s Harrym a ostatními na hrad?" zeptal se Brumbál na něcom co ho celou dobu trápilo. Ella se na něho upřeně zadívala.
"Nemohla jsem. Musela jsem Harryho ochránit. To kouzlo nebylo dost silné a kdybychom tam byli všichni rychle by zesláblo a smrtijedi by nás dostali všechny," řekla a zavřela oči. Hrozně ji to vysilovalo.
"Odpočívej, teď už jsi v bezpečí," zaslechla než upadla do tvrdého spánku.
Brumbál se otočil na Severuse.
"Nevím jak bych ti měl poděkovat, že jsi ji zachránil"
"To nestojí za řeč," řekl Severus, nebyl zvyklý,že mu někdo děkoval.
"Ale ano stojí, zachránil jsi někoho za koho bych dal život." Severus jen kývl hlavou a odešel. Brumbál s Harrym ještě chvíli zůstali u Elli, ale nakonec Brumbál rozhodl, že už by měli jít spát. Harrymu se moc nechtělo ji tu nechávat samotnou, ale nakonec přikývl a vyšel ven za Brumbálem.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama