Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 10

26. září 2008 v 16:11 | Schali |  Brumbálova vnučka

za beta-read děkuji Lianell

________________________________________


Harry se okamžitě rozeběhl, jako by mu za patami hořelo. Zastavil se až před chrličem, který hlídal vchod do ředitelny. Miu s Ronem už po cestě někde ztratil, ale teď ho zajímalo něco jiného.
"Heslo, ježíš jaký je heslo."
"Profesore Brumbále," zařval Harry jak nejvíc dokázal, bylo mu jedno kdo ho uslyší, hlavně, aby ho slyšel Brumbál. Zkusil zakřičet znovu.
" Pottere, co tu tak řvete," ozval se za ním velice známý hlas. Harry se otočil a stál před Snapem.
"Pane profesore, jaké je heslo do ředitelny. Musím okamžitě mluvit s profesorem," ale nestihl to doříct, nejednou se chrlič za ním pohnul a objevil se Brumbál.
"Harry? Co se děje?" zeptal se starostlivě.
"Pane řediteli, Ella má potíže," řekl a ani si nevšiml, že Severus ztuhl.
"Co se stalo?" "Smrtijedi, napadli nás v Prasinkách," řekl Harry. Brumbál na nic nečekal a rozeběhl se, Severus s Harrym mu byli v patách.
Když se objevili na místě, kde předtím bojovala Ella, už tam nikdo nebyl.
"Pottere, co se vlastně stalo? A co jste dělali v Prasinkách?" zeptal se Severus, snažil se, aby jeho hlas zněl klidně, ale nejradši by na něj zařval.
"Byli jsme se projít, profesor Brumbál nám to dovolil. Chtěli jsme se si Ellou promluvit," dal se do vysvětlování Harry.
"Najednou se Elle tvář zkroutila strachem, zavolala na Hermionu a Rona, kteří šli kousek před námi. Vykouzlila nad námi nějaké ochranné kouzlo, které nás chránilo až na školní pozemky a řekla, abychom utíkali pryč. Sotva to dořekla začali se kolem nás objevovat smrtijedi. Nemohli jsme jí nijak pomoc a tak jsme se rozeběhli pomoc najít. Ella nám jednoho smrtijeda odhodila z cesty. Nevím co se stalo. Jak věděli kde jsme," řekl Harry, ale najednou se zatvářil zděšeně, Brumbál si toho všiml.
"Harry? Co je?"
"Já něco jsem si uvědomil. Ella to věděla. Něž se tu ti smrtijedi objevili řekla, že před vámi něco zatajila, něco co by vás mohlo ranit." Řekl a viděl děs, strach, bolest? To všechno se Brumbálovi mihlo v očích.
"Když nám říkala, abychom utíkali, řekla, že to, co vás má zarmoutit nastalo. Co to znamená?" zeptal se strachem v očích.
"Harry, ty víš o mě a Elle? Co myslíš, že by mě mohlo nejvíce zarmoutit?" nečekal odpověď, věděl, že to Harrymu dojde.
"Ne, to nejde, přece jsem ji teď našel, nemůže mě zase opustit." Harrymu začaly z očí téct slzy. Nesnažil se je zastavit, i když je celou dobu nechápavě pozoroval Snape. Brumbál k němu popošel a objal ho.
"Neboj Harry, nedovolím, aby se jí něco stalo. Taky jsme ji zrovna našel a nechci ji ztratit." Ale to už Severus nevydržel.
"Můžete mi říct o čem tady mluvíte?" Brumbál pustil Harryho a podíval se na Severuse.
"Zdá se mi to, nebo má v očích slzy i on?" ptal se Severus sám sebe.
"Severusi, Ella je moje vnučka a Harryho teta."
"Teta?" zeptal se nechápavě Severus.
"Ano teta, je to sestra Lily."
"Tak proto," řekl tajuplně, ani si neuvědomil, že to řekl nahlas. Teď už chápal, proč mu tolik připomínala Lily.
"Co budeme dělat?" zeptal se Harry, který už to nesmyslné klábosení nemohl vystát, když byla Ella v nebezpečí.
"To jediné co se dělat dá, Pottere, půjdu ji osvobodit." Vyštěkl a jediné co zaslechl než se přemístil bylo Brumbálovo
"Severusi, to je sebevražda," ale on už byl pryč. Brumbál se povzbudivě usmál na Harryho, i když do smíchu mu moc nebylo.
"Neboj, Severus ji odtamtud dostane," snažil se, aby jeho hlas zněl přesvědčivě, ale moc se mu to nepovedlo.
"Opravdu si to myslíte?" zeptal se s nadějí Harry.
"Alespoň doufám, jinak si tam pro ni půjdu sám, to ti přísahám," řekl Brumbál a Harrymu bylo jasné, že by to udělal. Podle řeči poznal, že Ella je jeho jediná příbuzná, byl si jistý, že Brumbál udělá všechno proto, aby byla v pořádku.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 j j | 19. října 2012 v 14:23 | Reagovat

A co Harry? O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama