Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Kapitola 1

20. září 2008 v 21:51 | Schali |  Brumbálova vnučka
za beta-readl děkuji Lianell

_______________________________________


Ella stála před dveřmi do učebny lektvarů a nejraději by utekla někam hodně daleko. Když se dneska dozvěděla, že ji moudrý klobouk vybral na tu soutěž, stal se ten den nejhorším v jejím životě. Když došla za Brumbálem oznámil jí, že bude každý den v 7 hodin docházet za Snapem a procvičovat se v obraně. Ella se snažila protestovat, nechápala proč by ji měl učit zrovna Snape, byl tu přeci ještě profesor Lupin, který zde obranu vyučoval.
,Proč mě to musí učit zrovna on?' ptala se sama sebe zatímco klepala na dveře učebny.
"Dále," ozvalo se. Ella roztřesenýma rukama vzala za kliku a dveře otevřela. Snape seděl jako vždy za svým stolem a ani se neobtěžoval k ní zvednout oči.
"Dobrý den, profesore," pozdravila zdvořile, i když by byla nejraději někde úplně jinde.
"Tak tohle jsi mi určitě udělal schválně Albusi," pomyslela si v duchu a pohledem sledovala Snapa, který se teď bůh ví proč na ni mračil.
"Slečno Foxová, nemyslím, že je vhodné oslovovat ředitele jeho křestním jménem," napomenul jí přísně Snape. Ella se jen zděsila.
"Profesore, máte mi pomoci v obraně proti černé magii a ne se mi hrabat v hlavě! A do toho jak oslovuji ve své HLAVĚ pana ředitele je jen moje věc," řekla vztekle a nasupeně pozorovala Snapa.
"Jistě, odebírám Mrzimoru 20 bodů za Vaši drzost" a potutelně se usmál. Ella se naštvala ještě víc.
"No myslím, že toho už necháme, slečno Foxová a pustíme se do procvičování," řekl a pokynul jí, aby se posadila do křesla naproti němu. Ella sice chvíli váhala, ale nakonec tak učinila.
"Myslím, že nejlepší bude začít s nitrobranou, jelikož žáci Kruvalu jsou v magii daleko zběhlejší a jistě by si snadno mohli ve Vaší mysli přečíst každý váš krok a tomu musíme zabránit."
,No skvělé, ne jenom, že mě bude učit zrovna on, ale taky se mi bude hrabat v hlavě. To přeci nejde. Co když zjistí, že..' najednou se odmlčela, protože jí došlo, že na ni její učitel stále upřeně hledí.
"Zjistím co, slečno?" zeptal se a v hlase mu znělo pobavení.
"Něco do čeho Vám nic není" odsekla mu. ,Tohle by mi Lily nikdy neodpustila,' pomyslela si smutně.
,Kdyby věděla, že to zjistili, zklamala bych ji a to nesmím dopustit, už jen kvůli ostatním, pravda by je mohla zničit.' Tentokrát už byl Severus opravdu v šoku. Nemohl odolat a četl si její myšlenky jako otevřenou knihu. Když pomyslela na Lily hrklo v něm. Najednou se na něho Ella znovu podívala a bylo vidět, že jí došlo, že opět zaslechl na co myslí. Celá zčervenala.
"Pane profesore" začala, ale najednou zmlkla.
"Slečno Foxová, nechcete mi něco říct?" zeptal se a upřeně ji pozoroval. Ella se zhluboka nadechla, nesmí to vědět.
"Víte, nemůžu vám to říct. Prosím, nedívejte se mi do hlavy, mohlo by to ublížit mnoha lidem." Severuse její odpověď hodně zmátla.
"Jak to myslíte? Komu a proč?" "Vím, že jste viděl na co myslím, musím se začít ovládat. Ale prosím, neptejte se mě na to. Mnoho lidí by mohlo přijít k úhoně, kdyby zjistilo to, co vím já. Nejspíše zajdu za Albusem, ježíš pardon, za profesorem Brumbálem a řeknu mu ať vybere jiného studenta. Já na to nejsem vhodná, mám až moc nebezpečných tajemství," řekla a v tváři měla smutek. Naposledy se podívala na Snapa, který nebyl zřejmě schopen mluvit. Vstala a vydala se ke dveřím.
"Slečno Foxová," zarazil ji, když chytala za kliku, zřejmě se už vzpamatoval z toho šoku.
"Nikam nechoďte, naše hodina ještě neskončila" řekl a sledoval jak se k němu Ella otáčí.
"Promiňte profesore, ale nemůžu pokračovat."
"Možná nemůžete, ale musíte. Teď se prosím vraťte sem, ať si to můžeme v klidu vyjasnit." Ella se zhluboka nadechla. Znovu se otočila ke dveřím jako by chtěla skutečně odejít. Pak se však obrátila zpět na něho a vykročila ke křeslu, ze kterého před chvílí vstala. Když si sedla, Severus promluvil.
"Slečno, věřím, že máte důvod k tomu, co jste mi tu před chvíli řekla a budu ctít vaše rozhodnutí," řekl a sledoval její nevěřícný výraz.
"Pokud mluvíte pravdu, o to víc bude naléhavější, abyste se naučila nitrobranu."
"Ale.." chtěla protestovat Ella, ale Severus ji zastavil.
"Nechte mě domluvit slečno!" řekl přísně a stále jí upřeně pozoroval.
"Jak jsem již řekl, pokud mluvíte pravdu budete nitrobranu potřebovat. Můžu vám, ale slíbit, že pokud se z Vaší mysli cokoli dozvím nikde to nebudu roztrubovat. Zůstane to mezi námi, protože věřím, že k tomu máte jisté důvody, souhlasíte?" Ella na něj celou dobu jen vyjeveně koukala. Když se začala pomalu vzpamatovávat z toho, co jí řekl, promluvila.
"Profesore, stále nevím jestli je to dobrý nápad. Neurazte se, ale moc vám nevěřím," řekla nesměle a čekala nějaký výbuch, ale nic se nestalo, Severus na ni jenom upřeně zíral.
"Neurazil jsem se, chápu vás. Ale věřte, že říkám pravdu." Ella chvíli přemýšlela a nakonec přikývla. "Dobře profesore, ale chci se ještě zeptat, udržel byste v tajemství i to, kdybyste se dozvěděl, že pracuji pro Voldemorta a cokoli se na hradě stane mu okamžitě donáším?" musela se zeptat, nebyla to samozřejmě pravda, ale musela se nějak ujistit, že jí říká pravdu.
"Slečno, tohle je trošku stupidní otázka. Jelikož kdybyste pracovala pro Pána zla, jistě bych o tom věděl, ale vím kam tím míříte. A ano, nechal bych si to pro sebe, i když bych po tom zjištění na Vás dohlížel a snažil se Vám to všemožně překazit," řekl a upřený pohled, který na něho upírala jí oplatil.
"Dobře, věřím Vám" řekla jen ve své mysli, ale bylo jí jasné, že to Severus uslyší, a taky že ano, protože přikývl.
"Mám jenom jednu otázku" nevydržel Severus, musím se zeptat nebo se zblázním, pomyslel.
"Ptejte se, pokud budu moci, odpovím." "Slečno, ta Lily na kterou jste myslela, byla to Lily Potterová nebo jenom shoda jmen?" zeptal se a v očích se mu mihl s tím bolesti, který ovšem Ella postřehla. Nebyla si jistá, zda mu to má říci, ale musí mu věřit. Pokud to má všechno dokázat, nesmí na to být sama.
"Ano profesore, ta Lily na kterou jsem myslela byla Harryho máma," řekla a sledovala jeho zděšený výraz.
"Ale jak? Lily je už více jak 14 let mrtvá, jak jste to myslela, že byste ji zklamala?" neodpustil si. Ella posmutněla až tak, že si toho nemohl nevšimnout.
"Tohle Vám, profesore nemůžu říct, alespoň ne dnes," řekla a cítila jak jí vlhnou oči. Rychle zamrkala, aby odehnala slzy, které už začínala cítit v očích. "Dobře, slečno, budu tedy respektovat, že mi to nechcete říci." Ella se na něj vděčně usmála.
"Profesore, budeme ještě dnes něco procvičovat, nebo už můžu jít?" zeptala se v naději, že ji již propustí
. "Dobře slečno, můžete jít, ale zítra opět v 7 hodin a už začneme opravdu s tréninkem. Nechceme přeci, aby nás Kruval porazil."
"Jistě, že ne, profesore. Nashledanou" rozloučila se a zamířila ke dveřím. Tentokrát ji už Severus nezastavil.
"Musím zjistit co to přede mnou tají. Musím vědět, co myslela tím, že raní Lily" pomyslel.
"Nikomu o tom neřeknu, ale musím to vědět," rozhodl se a vrátil se zpět k esejím, které opravoval, než ho Ella vyrušila.
Ella se kárala za to, že se nechala tak snadno načapat. Skoro přišel na celé její tajemství. Jak by na to asi zareagoval, ptala se sama sebe. Musela se usmát, když si přestavila Severusův výraz až zjistí, co je vlastně Ella zač.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ClaireM ClaireM | Web | 11. března 2009 v 16:54 | Reagovat

Tak tohle je zajímavé... Fakt mě to začalo zajímat, jsem zvědavá, jak se to vyvine... Jdu honem na další kapču.

2 Scarlett Scarlett | E-mail | Web | 6. ledna 2010 v 17:53 | Reagovat

Tahle povídka se mi zalíbila, po několika větách mě napadlo, že je dcerou Lily sesrou Harryho a Brumbálovou vnučkou, ale asi si v tom prvním o ohdně mílím. Tak jdu číst dál...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama