Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

sedmá kapitola-nečekané zjištění

30. srpna 2008 v 16:37 | Schali |  Harry syn Severuse
za beta-read děkuji Lianell
---

,,Takže už letos, no máš pravdu Annie, skutečně to budeme muset říci Severusovi co nejdříve." Harry se najednou cítil divně, tohle přeci nejde.
,,Pane profesore, pokud vám to nebude vadit, prosím řekněte mu to vy tady s Annie. Já u toho být nechci. I kdyby se s tím Snape vyrovnal rychle, mě to bude chvíli trvat. Nemůžu ho přijmout jako otce." Poslední větu skoro vykřikl, potom zamumlal prosté "omlouvám se" a vyběhl z profesorovy pracovny. Když sbíhal ze schodů a probíhal chodbou od ředitelny, do někoho vrazil.
,,Á, pan Potter, strhávám Nebelvíru 10 bodů za to, že jste tak neuvěřitelně nešikovný. To nemůžete koukat kam jdete?" Harry se podíval do očí svého otce, nic neřekl, prostě kolem něho prošel a mířil zpět do společenské místnosti.
,,Samolibý parchant, jako jeho otec," řekl si pro sebe Severus a namířil si to do ředitelny. Když zaklepal na dveře a vešel, nečekal, že bude přítomna i Annie. Znal ji, byla nejlepší kamarádka Lily, ona jediná věděla o jeho vztahu k ní.
,,Pane řediteli, chtěl jste se mnou mluvit?" zeptal se Severus a přešel k Brumbálovi blíže, na Annie se skoro nepodíval.
,,Ano, chtěl jsem s tebou probrat jisté záležitosti okolo tvých hodin, ale to teď bude muset počkat. Musíme ti říci něco důležitějšího," řekl a podíval se na Annie, která mu pohled oplatila.
,,Ale Brumbále, tím, že jsem řekla brzy jsem nemyslela zrovna dnes," řekla a upřeně na něho hleděla.
,,Čím dříve tím lépe, i pro Harryho."
,,Potter, co s tím má sakra společného Potter?" zeptal se Snape, který doposud byl celkem potichu. Annie si rezignovaně sedla do jednoho z křesel u profesorova stolu. Brumbál se na ni podíval, ale nic neřekl dokud nepřikývla, že s tím tedy souhlasí.
,,Severusi, je tu něco, co by jsi měl vědět, ale nejlepší asi bude, když si to přečteš," řekl a vytáhl z psacího stolu dopis od Lily a předal mu ho.
,,Tento dopis mi zanechala Lily Potterová, je sice určený výhradně pro mě, ale týká se to i tebe a asi bude jednoduší, když si to přečteš sám," řekl a sledoval jak si Severus nechápavě dopis bere. Začal ho číst a když byl asi tak v půlce, najednou si sedl do druhého křesla, vedle Annie. Oba ho netrpělivě pozorovali a čekali na jeho reakci.
,,Tohle je nějaký žert, musí to být žert." řekl hned, jak dopis přečetl.
,,Ne, není to žert Seve. Lily otěhotněla hned tu noc, co jste se milovali."
,,Ale proč mi to teda neřekla?" něž stihla Annie odpovědět na Severusovu otázku, promluvil Brumbál.
,,Annie, ty jediná víš všechny podrobnosti. Myslím, že by bylo nejlepší, abys nám vypověděla celý příběh od začátku, třeba to Severus i já konečně pochopíme." Annie chvíli nic neříkala, Brumbálovi by to řekla i ráda, ale Severus si to podle ní nezasloužil, už podle toho, co Lily udělal. Ale nakonec souhlasila.
,,Dobře, řeknu vše co vím," řekla a vstala. ,Bude se mi to říkal líp, když nebudu tak blízko u Seva.'
,,Když jste spolu začali chodit, byla Lily ta nejšťastnější. Když jí bylo tuším 18 najednou se objevila v pokoji se slzami v očích. Dlouho mi trvalo, než jsem z ní dostala, co se stalo. Říkala, že je těhotná, že tě miluje, ale nebyla si najednou jistá, jestli ty jí taky," řekla a objala si rukama ramena. Potom se otočila k přítomným zády, nesnesla ty jejich upřené pohledy. Připadala si, jako by Lily zrazovala.
,,Připadala mi úplně na dně. Snažila jsem se jí přesvědčit, aby ti vše řekla, že máš právo znát své dítě. Ale Lily měla strach, měla strach, jak bys reagoval, měla strach slyšet od tebe, že o ni a dítě nestojíš. Když už na ní začínalo být to těhotenství vidět, tak si uvědomila, že to právo skutečně máš. Nebyla, ale schopna ti to říci do očí, a tak napsala dopis." Znovu se otočila, všichni přítomní na ni stále hleděli. Čekala, že ji teď Sev přeruší, ale nic neřekl, jen na ni stále hleděl.
,,Když Lily dopsala ten dopis, vydala se k tobě domů. Ale ty jsi tam nebyl, proto nechala dopis u tvé skřítky, říkala, že ti ho doručí hned, jak se vrátíš. Napsala, že pokud máš o ni a dítě zájem, tak na tebe počká na Příčné v cukrárně. Napsala ti den a hodinu. Čekala na tebe, čekala skoro tři hodiny, ale ty jsi nepřišel. Ale k něčemu to přeci bylo," řekla a usmála se.
,,Lily pochopila, že o ni nestojíš, ale nejvíce ji bolelo to, že si nechtěl dítě. V ten den se potkala s Jamesem. Byla tenkrát úplně na dně, a tak Jamesovi řekla úplně vše. James ji už tenkrát miloval, a tak jí od té doby pomáhal. Když jí nabídl, aby si ho vzala souhlasila. Na jejich svatbě, když byla Lily se svatebních šatech a chystala se jít na obřad, doufala, že nedělá špatně. Pořád ho milovala, ale on se jí neozval. Byla svatba, porod a křtiny. Když jsme křtili Harryho, došlo tenkrát k té věštbě. Když ji Lily slyšela, byla si jistá, že se to musí Severus dozvědět. Totiž, i když mu napsala ten dopis, pořád doufala, že jsi ho nikdy nečetl. Já se jí sice snažila přesvědčit, že není možné, abys dopis nečetl, ale ona mi nevěřila. Rozhodla se tedy napsat dopisy, Harrymu a Brumbálovi. Doufala, že ti dva to spolu nějak vydrží. Já už tenkrát dostala dopis z domova a musela jsem odjet, ale slíbila jsem Lily, že kdyby cokoli potřebovala, že budu na dosah a kdykoli se vrátím. Jenže ona nenapsala." Znovu se otočila, ale tentokrát jen na chvíli a když se otočila zpátky, měla v očích slzy.
,,Potom jsem se dozvěděla, že je ona a James po smrti. Psali to ve všech novinách, ale najednou přišel dopis. Psal mi Sirius, nevěřila jsem, že by je zradil Voldemortovi, miloval je, nikdy by toho nebyl schopen. Psal mi, že jsou Lily a James po smrti, ale že on to nebyl. Věřila jsem mu. Potom když ho chytili a zavřeli do Azkabanu, jsme si psali. Věděla jsem od něj vše, co se stalo. Že to byl Peter, kdo to tenkrát zradil, že je Harry v bezpečí a já mám zůstat tam, kde jsem, prý to bude bezpečnější. Vždy se mě snažil jenom chránit," řekla a slza, kterou měla doposud v oku ji stékala po tváři. Rychle se zase otočila, ale Brumbál i Severus si toho všimli. Ale ani jeden z nich nepromluvil.
,,Potom najednou jsem zjistila, že je Sirius mrtvý,Voldemort znovu povstal a já si uvědomila, že ta věštba se začíná naplňovat." Znovu se otočila, tentokrát měla oči už suché.
,,Každým dnem jsem čekala dopis od Brumbála. Věděla jsem, že jakmile si přečte dopis od Lily dojde mu, že já jediná znám pravdu a můžu mu to potvrdit či vyvrátit. Snažila jsem se najít tu správnou věštbu, abyste to pochopili, moje matka byla jasnovidka, ukládala do myslánky všechno, co předpověděla. Tam jsem našla i věštbu o Voldemortově povstání. Asi měsíc po tom, co jsem našla to, co jsem hledala mi konečně Brumbál napsal. Věštba kterou jsem hledala obsahovala to, že se syn s otcem spojí a spolu porazí toho, který se před čtyřmi lety vrátil." Annie domluvila a konečně si sedla. Severus z toho, jak tam tak stála začínal být už nervózní.
,,Takže je to skutečně pravda, Potter, teda Harry, je můj syn. Sakra, proč mi to Lily neřekla."
,,Ale řekla," skoro vykřikla Annie, byla rozhodnutá svoji nejlepší kamarádku hájit.
,,Napsala ti dopis, musel jsi to vědět."
,,Možná bych se to i dozvěděl, kdyby ten dopis Lily neodnesla do domu, kde už jsem dávno nežil, do domu, kam jsem se už nikdy nevrátil," řekl a naštvaně vyrazil z ředitelny. ,Proč se tam jen nevrátil, mohlo to být všechno jinak,' nadával sám sobě.

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama