Některé postavy, patří J.K.R. a já na ně nemám žádná práva.Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.Publikované obrázky jsou pozbírané z internetu-nemám na ně žádná práva.       
 
V mé hodině nebudou žádná pošetilá mávání hůlkou a přihlouplá zaříkadla!

Jaké je to cítit život..

28. srpna 2008 v 22:32 | Schali |  <<JEDNORÁZOVKY>>
Hlavní postavy: Severus Snape, Hermiona Grangerová
Žánr:Romantika


za beta-read děkuji Lianell
........
Hermiona stála u okna a pozorovala západ slunce. Najednou někdo zaklepal na dveře.
,,Dále" řekla, ale ani se neobtěžovala otočit, věděla totiž naprosto jistě, kdo to je.
,,Slečno Grangerová, tady máte lektvar - bezesný spánek." Hermiona se otočila ke svému bývalému profesorovy lektvarů.
,,Děkuji pane." řekla a lahvičku s lektvarem si od něj vzala. Snape se s ní rozloučil a rychle opustil její pokoj. Byla u něj doma už skoro týden a po celou dobu se k ní choval takhle. Za celou dobu, co tu byla, s ní prohodil sotva pár slov. Vzal ji sem po tom boji, po boji, ve kterém přišla o všechno. Ztratila kamarády, blízké, a dokonce i rodinu. Voldemort těsně před začátkem bitvy zaútočil na mudlovské rodiče studentů Bradavic. Bohužel mezi nimi byli i rodiče Hermiony. O týden později, když došlo k boji mezi Voldemortem a Harrym na školních pozemcích, zemřelo jich tolik. Harry, Ron, Ginny, Fred a George Weasleyovi, Moody, Kingsley, další členové řádu, McGonagalová a spousta jiných profesorů. V ten den Hermiona přišla i o to poslední, co měla. Brumbál se tenkrát domluvil se Snapem, že může zůstat u něj, dokud se nedá magický svět zas do pořádku. Od toho dne jí Severus každý večer dělal lektvar na bezesný spánek, ale nikdy mu neřekla, že neúčinkuje. Každou noc se ve snech vracela k boji. Už ani nemohla spát, nechtěla, pořád vídala umírat své blízké.

Bylo něco po půlnoci a Hermiona kráčela po schodech do haly. Moc nevycházela ze svého pokoje, nechtěla se potkat se Snapem a připomínat mu tak, že je stále v jeho domě, věděla, že z toho není zrovna nadšený. Když se ocitla v hale, musela se rozhlédnout, aby si uvědomila, kde vlastně kuchyň je. Poté, co ji sem Severus přivedl, ji krátce provedl domem, ale tenkrát moc nevnímala. Když si vzpomněla, že jsou to ty dveře vpravo od knihovny, která zabírala celou východní zeď, rozešla se dál.
,,Hermiono?" řekl někdo z křesla, které právě míjela. Leknutím tak nadskočila, že upustila sklenici, kterou právě držela v ruce a chtěla odnést do kuchyně.
,,Profesore, promiňte lekla jsem se." řekla a začala urychleně sbírat střepy. Věděla jak se Snape dokáže naštvat a nechtěla, aby se to stalo. Když zrovna zvedala ten největší střep tak se Severus zvedl z křesla a Hermiona se lekla podruhé. Střep, který držela v ruce, sjel zpátky na zem a rozřízl jí dlaň.
,,Au" řekla a prohlížela si ránu. Severus k ní rychle přiskočil. Cosi tiše pronesl a v hale se najednou rozsvítilo, doteď vycházelo světlo jen z krbu v rohu místnosti.
,,Jste v pořádku?" zeptal se a Hermiona měla pocit, že špatně slyší. Nejenom, že se jí ptal jestli je v pořádku, ale zaskočila ji ta účast v jeho hlase. Severus se jí podíval do očí a ona si uvědomila, že ve vzduchu pořád visí jeho nezodpovězená otázka.
,,Ano, nic mi není." řekla, ale on jí zřejmě nevěřil. Chytil ji za ruku a chvíli si ránu prohlížel. Potom ji jemným tahem nahoru donutil vstát. Jak si sedala na křeslo, ze kterého Severus předtím vstal, pozorovala Severuse beze slova odejít do vedlejší místnosti, tušila, že tam má laboratoř. Když se vrátil, měl v ruce lahvičku.
,,Tenhle lektvar vám ránu zahojí, ale nejdřív z ní musím vytáhnout úlomky střepů, co vám tam uvízly." Hermiona přikývla a Severus trochu neohrabaně pomocí pinzety začal vytahovat jeden ze tří malých úlomků. Ani nevěděla, že umí s něčím takovým zacházet. Hermionu to bolelo, ale nedala na sobě nic znát. Když vytahoval poslední střep, vzal do ruky lahvičku, Hermiona sledovala jak se jí rána hojí. Najednou zvedl Severus oči a jejich pohledy se střetly. Hleděli jeden druhému upřeně do očí, když najednou, bůh ví proč, vklouzl Severus do jejich myšlenek. Ani to nechtěl, ale nemohl si pomoct. Překvapilo ho, že ho Hermiona nechala, vždyť nitrozpyt ovládala bravurně, sám ji učil, stejně jako Pottera a Weasleyho, na Brumbálův příkaz. Najednou narazil na něco divného. Uviděl její sny, všechny ty, co se jí zdály každou noc. Vypadl z její hlavy a nevěřícně na ni koukal.
,,Proč jste mi probůh neřekla, že ty lektvary nezabírají a sny se vám pořád zdají?"
,,Nechtěla jsem vás otravovat, vím, že nejste rád, že jsem tady." Severus na ni obdivně zíral.
,,Víte, i kdyby to byla pravda, tak to přeci není důvod proto, abyste se trápila, mohla jste cokoli říct." Věděla, že má pravdu, ale prostě nemohla. Hermiona se na něj podívala a opět cítila ten zvláštní pocit. Vždy, když chodil k ní do pokoje, měla chuť ho zadržet a říci mu, aby neodcházel. Ať se jí to líbilo nebo ne, začínala ho mít ráda, byl na ni hodný, i když se s ní moc nebavil. Ty chvilky, co byl v její blízkosti na ni zanechaly stopy. Asi je to tím, že už nikoho nemám, řekla si Hermiona v duchu. Vždyť je to můj profesor, tohle nejde! Napomenula se.
,,Slečno Grangerová, Hermiono, Vaším profesorem nejsem už pěkně dlouho" řekl a pořád jí hleděl do očí. Najednou si uvědomila, že v ní čte jako v knize. Tak tohle je konec, teď mě vyhodí a já půjdu nejspíše pod most, řekla si, ale pozdě si uvědomila, že Severus jí stále hledí do očí a tak jistě zachytil každou její myšlenku.
,,Pod most ne, slečno Grangerová, ale jestli se na mě nepřestanete takhle dívat, nebude to most kam půjdete, ale moje ložnice." řekl a sledoval jak se v jejích očích mihl strach? Potěšení?Láska? nemohl to identifikovat a ani si nebyl jist jestli chce.
,,Slečno, nejste jediná, kdo tu má takové pocity" řekl a opět se jí podíval do očí. Najednou udělal něco, co nečekala, strhl ji k sobě do náruče a vroucně políbil. Bylo v tom tolik vášně, že nemohla zůstat bez účasti. Po chvíli se od ní odtrhl a podíval se na ni, touha, to je to, co viděl v jejích očích. Znovu ji políbil a zvedl z křesla, potom ji objal a přemístil se s ní do svého pokoje.

Když se Hermiona probudila, ležela vedle Severuse. Poté, co se objevili u něj v pokoji, ani si nestihla uvědomit, co se stalo a už ležela v posteli nahá a on na ní. Bylo to úžasné, to je jediné na co dokázala myslet. Postava vedle ní se pohnula.
,,Ne bylo, ale bude ty moje čarodějko." řekl a strhl ji zpět do své náruče.
,,Nelez mi pořád do hlavy" řekla, snažila se, aby to vyznělo káravě, ale nějak jí to nevyšlo. Severus se na ni usmál.
,,Jestli chceš, podívej se do hlavy ty mě" řekl a upřeně se jí zadíval do očí. Hermiona neodolala, vždyť ji sám pozval. Když se mu dostala do hlavy, zachytila jedinou myšlenku, byla tak silná, že přehlušila všechny ostatní. Vyklouzla mu z hlavy, ale spojení jejich očí nepřerušila.
,,Taky tě miluji, Severusi Snape." řekla a políbila ho. Severus se na ni usmál a vyslal k ní ještě jednu myšlenku, když ji Hermiona zachytila nevěřícně se na něj podívala, ale nakonec se usmála.
,,Ano" řekla a políbila ho.
,,Ano, stanu se tvojí ženou". Severusovi se ulevilo, měl strach, že by ho odmítla. Znovu ji políbil a cítil se šťastný, nejšťastnější na světě. Ale Hermiona byla také šťastná, konečně nebyla sama, měla v životě někoho, koho milovala a kdo miloval ji. Konečně po těch týdnech samoty cítila zase život. A bylo to krásné.


 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 žvejk-kačka žvejk-kačka | 17. července 2009 v 17:13 | Reagovat

:-)

2 doxii doxii | Web | 7. srpna 2009 v 2:59 | Reagovat

tohle je tak krásný. nejvíc se mi líbí, že je to i uvěřitelný...na jejich místě bych se sice tolik nehnala do chomoutu, ale kdo chce kam, pomosme mu tam...a oni dva už aspoň nebudou sami...

3 Anet Anet | 27. srpna 2009 v 15:10 | Reagovat

Hezké, ale až moc hrr, nemyslíš?

4 Sendy(Harry potter) Sendy(Harry potter) | 29. srpna 2009 v 17:21 | Reagovat

N

5 Sendy(Harry potter) Sendy(Harry potter) | 29. srpna 2009 v 17:26 | Reagovat

Máš asi trovhu přehnaný myšlení 8-O to si neviděla harry potter a princ dvojí krve. snape byl totiž služebník Voldemorta byl smrtijed přidal se k němu zase k Voldemortovy.Snape zabil brumbála a málem i Harryho pottera a Draco se k Voldemortovi taky přidal.  :-?

6 MarťanQa MarťanQa | Web | 2. listopadu 2009 v 22:07 | Reagovat

[5]: ty na někoho narážíš že neviděl film zato koukám že ty si ani nečetla knížku a že když se koukáš na filmy tak vůbec nepoužíváš mozek. Severus Snape hraje na dvě strany ale doopravdy je ve Fénixově řádu. brumbála zabil  protože brumbál ho o to požádal a to proto že už dávno umíral!!! jak měl černou tu ruku... byl tam jed který postupoval do každé části jeho těla a pomalu ho zabíjel. Jestli to chceš podrobně vysvětlit napiš ke mně na blog.
Schali nic si z toho nedělej píšeš krásně :-)

7 Nel-ly Nel-ly | Web | 25. června 2010 v 16:49 | Reagovat

Je to moc hezky napsané, jen... mimo charaktery musíme částečně dostat všichni, jestli chceme napsat nějakou FF, ale tohle mi přišlo přeci jen trochu... tedy ten konec :D ale co, jednorázovka jako sama o sobě byla krásně napsaná

8 lucrecia lucrecia | Web | 18. července 2010 v 21:38 | Reagovat

mě se to líbilo, prostě taková romantická povídka. ještě že doopravdy to čtení myšlenek nejde, protože to by to kluci měli ještě lehčí, když by chtěli holce vyznat city, oni se vždycky tak stydí, a tak by to vyřešili tím, že by si to prostě pomysleli

9 hermionejean hermionejean | 20. února 2012 v 16:31 | Reagovat

:-D  :-)  :-P  :D

10 mother of the brides dresses mother of the brides dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 18:00 | Reagovat

A. My pop is bigger than yours.
http://www.threedress.com/

11 Babu Babu | Web | 5. ledna 2013 v 20:24 | Reagovat

Miluju Snamionky a proto jsem se pustila do čtení. V zásadě to není špatná povídka, ale vážně jsi to vzala až moc hopem, nesedí mi to k jejich charakteru. Povídka i přes beta-read měla pár chybek, ale taky žádná strašná míra. Chtělo by to prostě trochu více rozepsat a více si s tím pohrát :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama